YSK'nın, İstanbul seçimleriyle ilgili kararını bu hafta kesinleştirmesi bekleniyor. FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, "YSK'nın kararı ne olur?" sorusunu Twitter hesabından yanıtladı.  Fatih Portakal, "#ysk’nın kararı ne olur diye soran çok. Aynı noktadayım, iptal edilmez. Nedeni çok açık." diye yazdı.

CHP'DEN İTİRAZLARA NOKTA: 'BU İŞ ARTIK BİTMELİ'

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç İstanbul seçimlerine dair, “İstanbul olayını kapatıp, yolumuza devam etmeliyiz. Artık bu iş bitmeli” ifadelerini kullandı. CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında İstanbul seçimlerine dair açıklamalar yaptı. Engin Özkoç açıklamasında, “İstanbul olayını kapatıp, yolumuza devam etmeliyiz. Artık bu iş bitmeli, Türkiye kendi gerçek gündemine dönmeli” ifadelerini kullandı.

AKSİ BİR KARAR NE ÜLKEYE NE MİLLETE FAYDASI OLUR Özkoç açıklamasının devamında, “Millet, 'İstanbul Büyükşehir Belediyesini CHP'li Ekrem İmamoğlu kazanmıştır' demiş, YSK oy oranlarını açıklayarak bunu ispat etmiş, mazbatasını vererek görevine davet etmiştir. Bundan sonra yapılacaklar; ekonomiyi daha gerecek, toplumu karşı karşıya getirecek, ne ekonomiye ne ülkeye yararı olacak girişimlerdir” dedi.

Seçimlerin geride kaldığını ifade eden Özkoç, seçimlerle ilgili her gün bir şey söyleyerek ortamı germenin, seçimler üzerinde politika yürütmenin ülkeye yarar sağlamadığını vurguladı.

Kaynak: Ajanslar

Portakal paylaştı: 'YSK KARARI NE OLUR'