Prof Yılmaz 'Kriz Çok Hızlı Geliyor'

7020 izlenme 18 Kasım 2021
Reklamlar
Faiz kararı sonrası dolar da fırladı, 11 lirayı gördü. Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kamil Yılmaz, Merkez Bankası’nın 1 puanlık faiz indirimini değerlendirdi. Habertürk canlı yayınına telefonla bağlanan Yılmaz, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yılmaz’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

‘YANLIŞ KARAR BEDELİ OLACAK’
“Merkez Bankası Para Politikası Kurulu son günlerdeki gelişmelerin ardından pas geçmesinin daha doğru olacağını düşünmüştüm. Burada her türlü muteber analiz faiz artırımını gerekli kıldığı ortamda faizi 100 baz indirmeleri yanlış. Tamamen Para Politikası Kurulu’na kalmış bir karardı. Onlar vicdanına hitaben tweetler de attım ama gördüğüm kadarıyla kendileri daha çok koltuklarını düşünüyorlar. Türkiye’nin ekonomisini, geleceğini çok fazla dikkate almadıklarını düşünüyorum.”

‘ÜLKE HIZLA KRİZE VE SEÇİME GİDİYOR AMA KAZANAMAYACAKLAR’
Kurun artması kaçınılmaz, enflasyonun artması kaçınılmaz. Bir krize doğru çok hızlı gidiyoruz. Bunu söylemek hiç istemem. Dünyada sermayenin bol olduğu bir dönemde kriz yaşamak da kolay değil ama görünen o ki oraya doğru gidiyoruz. Ülke olarak seçime doğru gidiyoruz. Bu politikayla seçim kazanmak da mümkün değil. Bu politikaların seçim kazanmaya yarayacağını sanmıyorum.”

Kaynak. Ajanslar/ Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Büyük yanılgı!.. 'Üç beş çapulcu lafı nereden çıktı' Akşener Nokta 'Hiç Kimsenin Gücü Yetmez' Miroğlu'ndan şaşırtıcı çıkış!.. 'PEKEKE AÇILIMI' Fox Tv Canlı Yayın 'Durum Bildiğiniz Gibi Değil'