Anasayfa
17 Ocak 2022 ( 22960 izlenme )

Pusula Şaştı 'İBB Dur, KBB Geç'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 300 yeni otobüs alımı 14 aydır onaylanmazken AKP'li Konya Büyükşehir Belediyesi'nin 75 yeni otobüs alımı Cumhurbaşkanlığı tarafından 2022 Yatırım Programı'na alındı. Öte yanda İstanbul’un bugüne dek hiçbir metro yatırımı yapılmamış batı kesimi için İBB tarafından proje ve finansı hazırlanan, 3.5 milyon kişiye hizmet verecek 18.4 km’lik SefaköyBeylikdüzüTüyap Metrosu, Cumhurbaşkanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan 1 yıldır imza bekliyor. Metro projesinin bu yıl da yatırım programına alınmaması tepkilere neden oldu.

14 AY İBB’YE VERİLMEDİ, BİR GECEDE KBB’YE ONAY
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İETT, özellikle metrobüslerde yaşanan aşırı yoğunluğu çözmek üzere satın almayı planladığı 300 yeni otobüs için dış kredi bulmak üzere meclisten aldığı 90 milyon Euro borçlanma yetkisini, 14 ay geçmesine rağmen Cumhurbaşkanlığından onay alınamadığı için kullanamıyor. İBB’nin 300 yeni otobüs alımı onaylanmazken AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi’nin 75 yeni otobüs alımı Cumhurbaşkanlığı tarafından 2022 Yatırım Programına alındı.

ERDOĞAN İMZA, KONYA TAMAM
Dünkü Resmi Gazete’de yayımlanan, ‘2022 Yılı Yatırım Programı’nın Kabulü ve Uygulanmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı’nda, UlaştırmaHaberleşmeKentiçi Ulaşım sektörü altında Konya Büyükşehir Belediyesi’ne alınacak 75 adet otobüsün proje tutarının 164 milyon 628 bin olduğu belirtildi. 2023 yılında bitirmesi amaçlanan projenin 2022 yılı yatırımına ise toplamda 54 milyon 876 bin TL ayrıldığı görüldü.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MHP Vekil 'Saftan Çıktı' 'Kim Çözecek' İYİ Parti'ye Saldırı! İşi Azıttılar 'Sığınmacı Polis Araç' Karahasanoğlu 'Bizim Niye Yok'