AKP Muş İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kezkeç, İl Başkanı Rahmetullah Yaktı’nın adaletsiz yönetimi ve menfaatleri dogrultusunda hareket ettiğini belirterek istifa ettiğini duyurdu.

‘Haksızlık, Adaletsiz, Adam Kayırma’

AKP Muş İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kezkeç, sosyal medya hesabından istifa ettiğini açıkladı. AKP İl başkanının 'Ak davaya' gölge düşürdüğünü belirtti.AKP Muş İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kezkeç, istifasıyla ilgili “Muş Ak Parti İl Başkanının haksızlık, adamcılık, adaletsiz yönetimi ve menfaatleri dogrultusunda hareket edip Ak davaya gölge düşürmesinden dolayı Ak Parti Muş il yönetimden ve üyelikten istifa ettim” ifadelerini kullandı.

Akp'de İstifa Zinciri!..

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski bakan Ali Babacan kuracakları partileri için geri sayıma başlarken, AKP'den de istifalar gelmeye başladı. Bugün önce, AKP Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, başkanlık görevinden istifa ettiğini duyurdu. Sonra da AKP Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz görevinden istifa etti. Öte yandan, dün de iki il başkanı görevinden istifa etmişti.

Akp Iğdır İl Başkanı Tutulmaz İstifa Etti

AKP Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz yıllardan beridir yürüttüğü AKP İl Başkanlığı görevinden istifa etti. Tutulmaz, 2020 yılı HaziranTemmuz ayında yapılacak olan AKP kongresinde aday olmayı düşünmediği için istifa etti.

Siirt İl Başkanı Çalapkulu da Görevinden İstifa Etti

AKP Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, 31 Ocak 2015’ten bu yana yürüttüğü AK Parti Siirt İl Başkanlığı görevinden bugün itibarıyla istifa ettiğini açıkladı. Sosyal medya hesabından istifasıyla ilgili paylaşımda bulunan Çalapkulu, ‘1747 gündür büyük bir şeref ve gururla yürüttüğüm AKP Siirt İl Başkanlığı görevimden bugün itibarıyla ayrılıyorum’ dedi.

Amasya, Kütahya İl Başkanları İstifa

Amasya AKP İl Başkanı Mehmet Ünek ise, görevinden ayrıldığını sosyal medya hesabından duyurmuştu. AKP Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Çetinbaş, yaptığı yazılı açıklamada, Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir'le yapmış olduğu görüşme sonucu bugün itibariyle İl Başkanlığı görevinden ayrıldığını belirtti.

Kaynak: Sözcü/ Yeniçağ