Anasayfa
10 Ağustos 2020 ( 6126 izlenme )

Rapor Bitti 'Rektör Gitti'

Pamukkale Üniversitesi'nin Personel Daire Başkanlığı'nın açtığı ilanda yer alan kriterleri yalnızca eşi Derya Bağ'ın karşıladığı ortaya çıkan Rektör Hüseyin Bağ, görevden uzaklaştırıldı. Yükseköğretim Kurulu’nca (YÖK) eşi için özel kadro ilanı yayımlayan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ görevden uzaklaştırıldı. YÖK tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullandı:

‘GÖREVDEN UZAKLAŞTIRDIK’
* Yükseköğretim Genel Kurulunun 10.08.2020 tarihli toplantısında, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ hakkında Yüksek Denetleme Kurulu’nun raporu görüşülmüş ve Prof. Dr. Bağ görevinden uzaklaştırılmıştır.”

NE OLMUŞTU?

Eşini daha önce ilk olarak İslami Bilimler Enstitüsü'ne sekreter olarak atamasıyla, ardından da Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne bilgisayar işletmeni olarak görevlendirmesiyle gündeme gelen Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ, eşi için ‘adrese teslim’ ilan açmıştı.Yükseköğretim Kurulu’nca (YÖK) Pamukkale Üniversitesi Rektörü Bağ hakkında soruşturma başlatmıştı.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Usta açıkladı.. Kuzu doğruladı... 'EKONOMİDE RESESYON' '10 MİLYON MEKTUP' Böyle Tesadüf Yok: 'Kızlar ve Damatlar' TİM Açıkladı: EKONOMİK KRİZİN NEDENİ BELLİ OLDU'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Canlı yayında açıklandı!.. 'DAVAYI BAKIN NASIL AÇMIŞLAR'