Rektör 'Bilal Geliyor'

19679 izlenme 20 Kasım 2021
Reklamlar
Mardin Artuklu Üniversitesi, Eğitime Destek Platformu (EDP) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce 'Kişilik ve Karakter İnşasında Öğretmenin RolüGelecek İçin Bugünün Sorumlulukları' konulu çalıştay düzenlendi.

REKTÖR BİLAL MİLLİ EĞİTİM
Açılış paneline; İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ve MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül katıldı.

'İZ BIRAKAN ÖĞRETMENLERE İHTİYAÇ DUYUYORUZ'
İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve EDP Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan gençlerin geleceği için kaygı duyan, bu kaygıyı öğrencilere yansıtan ve eğitim hayatına iz bırakan öğretmenlere ihtiyaç duyduklarını belirtti. Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘GENÇLER ÜMMETE NASIL HİZMET EDEBİLİRİM DİYE SORMALI’
“Çocukların geleceğini kendine dert eden öğretmenlerimiz olmalı. Edindiği tecrübeleri kendi ülkesinin gençlerine aktaran; gençlerin gelişimine, milletinin istifadesine ve toplumun faydasına sunan öğretmenlerimiz olmalı ancak bu tür olan idealist öğretmenlerimiz, eğitimde iz bırakırlar. Gençlerin kendilerine ‘Ben milletime, ümmetime nasıl hizmet edebilirim?’ sorusunu sorarak maişet duygusundan sıyrılması gerekiyor.”

‘BATI MODELİNDE YETİŞEN ÇOCUK ÜLKESİNE ÜMMETİNE FAYDASI OLMUYOR’
“Batı paradigmasında büyüyen çocuk maalesef en düşük bilinç düzeyinde yetişiyor ve maişet kaygısı ile büyüyor. Ne ülkesine ne insanına ne ümmetine faydası aslında olmuyor. Kapitalist paradigma içerisinde yaşayan insanın gerçek anlamda insanı sevmesi ise çok zor. İnsanlığa ve topluma faydalı olması ve hayatını buna adaması çok zor ama bizim ümmet ve iman paradigmasında yetişen kişiler, gerçekten insanları sevebiliyor. Gerçekten ümmeti için toplumu için dertli olabiliyor. İşte o akademik başarısı olan çocuklarımızı bu dert ile yetiştirebilirsek Allah’ın izniyle bu ülke ve toplum kalkınır.”

İLİM YAYMA VAKFI ÖĞRENCİ ÖĞRETMEN PEŞİNDE
Öğretmenlerin ve eğitimcilerin destekçisi olmak ve onların motivasyonunu artırmak için çabalayan sivil toplum kuruluşu olduklarını kaydeden Bilal Erdoğan, eğitimin sınıfta başlayıp sınıfta bitmediğini ve sınıf dışında da öğrencilerin hayatlarına temas edebilmenin peşinde olduklarını söyledi.

Kaynak: gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Haberler Peş Peşe 'Hava Bozuk' Başkan 'Abartmayın' Merdan Yanardağ..Çıkış Yasak! Kara Hava Deniz '50 Saniyede Katar Uçuş'