Anasayfa
11 Aralık 2018 ( 1218 izlenme )

RİZE'DEN SON DAKİKA...

Rize'de, İl Emniyet Müdürlüğü binasında, bir polis memurunun silahlı saldırısında ağır yaralanan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın, kurtarılamayarak, şehit oldu. 

Verdi'nin yanı sıra, Personel Şube Müdürü ve 1 polis memuru da yaralandı. Saldırıyı bir trafik polisinin tayin meselesi nedeniyle gerçekleştirdiği yaralı olarak yakalandığı öğrenildi.

NELER YAŞANIYOR

Bugün saat 15.00 sıralarında, Rize kent merkezindeki İl Emniyet Müdürlüğü binasından silah sesleri duyuldu. Emniyet Müdürlüğü’nün birinci katındaki makam odasının bulunduğu katta meydana gelen silahlı saldırının ardından olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Saldırı ile ilgili alınan ilk bilgilere göre İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Personel Şube Müdürü Ercan Polat ve 2 polis memuru yaralandı. Hastaneye kaldırılan 4 polisten Emniyet Müdürü Altuğ Verdi yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu.

SALDIRGAN POLİS MEMURU

Alınan bilgiye göre, Derepazarı ilçesinde görevli polis memuru İ.S, Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ile görüşmek üzere İl Emniyet Müdürlüğüne geldi. Cep telefonu ve silahını güvenlikte bırakarak Verdi’nin makamına giren İ.S, bir süre görüştükten sonra buradan ayrıldı.

Cep telefonu ve silahını aldıktan sonra geri dönen İ.S, koşarak girdiği makam odasında, Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile koruma memuru Yiğit Can Köksal’ı silahla vurdu. Yaralanan Verdi, Polat ve Köksal hastanelere kaldırıldı. Emniyet Müdürü Verdi ile yer değişikliği için görüşmek istediği öğrenilen İ.S, güvenlik güçlerince gözaltına alındı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olayı doğrularken, “Rize Emniyet Müdürü şu an hastanede. İnşallah doktorlarımız kurtarmak için çaba gösteriyor. Bakan Yardımcımız ve Emniyet Genel Müdürümüz Rize’ye hareket ediyor.” dedi.

Kaynak: DHA

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Para Su Gibi Akmış' 'Damadı Bakan, Kendine %26 Zam' Yeni açıklama... Yazıcıoğlu davasında İŞ DEĞİŞİYOR !.. 'ŞEHRİN ÜÇTE BİRİ İCRALIK'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Türkçe Olimpiyatları(?) kılık değiştirdi!.. BAKIN SPONSOR KİMMİŞ?