Anasayfa
03 Ocak 2020 ( 351 izlenme )

Rusya Devrede: 'Çok Ciddi Sonuçları Olacak'

İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin Irak'ın başkenti Bağdat'ta ABD tarafından düzenlenen saldırıda öldürülmesini dar görüşlü bir adım olarak niteleyen Rusya Savunma Bakanlığı, bunun gerilimi ciddi şekilde tırmandıracağını vurguladı.

‘ÇOK CİDDİ SONUÇLARI OLACAK’

Rusya Savunma Bakanlığı, İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin öldürülmesi konusunda yazılı bir açıklama yaptı. Bakanlık, "General Kasım Süleymani'nin öldürülmesi şeklinde tezahür eden ABD'nin dar görüşlü adımları, Ortadoğu'daki askeri ve siyasi durumun keskin biçimde bozulmasına ve tüm uluslararası güvenlik sistemi için çok ciddi sonuçlara neden olacak" vurgusu yaptı.

'IŞİD'LE MÜCADELE ÖNEMLİ KATKILARI OLDU'

Bakanlık, Süleymani'nin IŞİD'le mücadeleye yönelik kişisel katkılarının tartışma götürmez olduğunu vurguladı. General Süleymani'nin başarılı bir askeri yönetici olduğunu, Ortadoğu'da haklı bir şekilde otorite ve önemli nüfuz sahibi olduğunu kaydeden Savunma Bakanlığı, ABD tarafından uluslararası koalisyon kurulana kadar Suriye ve Irak'ta IŞİD ve El Kaide'ye karşı mücadelenin uzun süre Süleymani yönetiminde yürütüldüğünün altını çizdi.

HAVA SALDIRISI

İran Devrim Muhafızları'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Genel Komutan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis, Bağdat Uluslararası Havaalanı yolunda ABD'nin füze saldırısı sonucunda öldürülmüştü.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Genelkurmay 'Erdoğan-ABD' İstanbul: 'ÇED Raporu Kimden Çıktı' Kanadoğlu noktaladı: 'O İŞ ANAYASAYA AYKIRI' AKP'den İLK AÇIKLAMA!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ayvacık Kaymakamı Nereye Koşuyor?