Anasayfa
19 Mayıs 2023 ( 54 izlenme )

Sabah Sabah.. 'Gurbetçilere Çağrı'

Atatürk'ün kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919'un 104. Yılında, Erdoğan, bu tarihi günü kutlamak yerine sabah sabah ilk işi oy istemek oldu!

‘OYUNUZU BİZE VERİN’
Sabah 09.35’te Twitter hesabından paylaşım yapan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu tarihi günü kutlamak yerine propaganda yapıp oy istedi. İşte Erdoğan’ın 19 Mayıs sabahı kullandığı ifadeler:

‘İLK TUR TAMAM’
– Yurt dışında yaşayan sevgili vatandaşlarım, rekor bir katılımla sandıkları patlattığınız seçimlerin ilk turunu başarıyla tamamladık. Tüm zorluklara rağmen vatandaşlık görevinizi en güzel şekilde yerine getirdiniz. Şahsıma ve Cumhur İttifakı'na büyük bir teveccüh gösterdiniz.”

‘ŞÜKRAN’
– Terör örgütü mensuplarının yıldırma, üzerinizde baskı kurma, iradenizi gasbetme girişimlerine boyun eğmediniz. Türk demokrasisinin gücüne güç kattınız, millet olarak hepimizin göğsünü kabarttınız. Her biriniz adınızı şimdiden siyaset tarihimize altın harflerle yazdırdınız. Sergilediğiniz bu dik, demokratik ve dirayetli duruş için sizlere en kalbî şükranlarımı sunuyorum.”

‘İNŞALLAH’
– Şimdi önümüzde Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turu var. Yurt dışında ve gümrük kapılarında oy verme işlemi yarın (20 Mayıs Cumartesi) başlıyor. Sizlerden, bulunduğunuz ülkelerdeki seçim tarihlerini yakından takip ederek, demokratik hakkınızı muhakkak kullanmanızı rica ediyorum. Milletimizin yurt dışındaki siz temsilcilerinden iradenize bir kez daha güçlü bir şekilde sahip çıkmanızı bekliyorum. İnşallah bu imtihandan da alnımızın akıyla çıkacağımıza yürekten inanıyorum.”

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kastamonu'da İmamoğlu Rüzgarı! 'Okul İstiyoruz Okul' dediler.. 'Harran Karıştı' Kartal Miting 'İşçiler Protesto' 'EYYYT' bitti... Çavuşoğlu BARZANİ HUZURUNDA!..