Anasayfa
05 Haziran 2022 ( 3518 izlenme )

Saf Tamam Poz Tamam 'Erbaş Reisülkurra Yan Yana'

Bazı açılış ve törenler için Kocaeli’ye giden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Gölcük Hicret Erkek Hafızlık Kuran Kursu’nu tamamlayan 47 öğrenci için Tevfik Hoca Camisi’nde düzenlenen icazet törenine katıldı.

‘ATATÜRK'E LANET OKUYANLA ERBAŞ YAN YANA’
Yeniden ibadete açılan Ayasofya’da cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okuyan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile yine Ayasofya’daki bir törende Atatürk’ü hedef alan “Reisülkurra” Mustafa Demirkan, Gölcük’teki icazet töreninde yan yana geldi.

TÖRENİ YÖNETEN MALUM İMAM

Söz konusu töreni “Reisülkurra” Demirkan’ın yönetmesi ise dikkat çekti. Demirkan, bir masada oturarak hafızlık duasını verirken, Erbaş ise arkasında durdu. Törenin ardından da fotoğraf çekildi. Erbaş ile Demirkan’ın, fotoğrafta yan yana olması dikkat çekti. İki isim, uzun bir süre sonra birlikte fotoğraf vermiş oldu.

DİYANET KURUMLA BAĞI KALMADI DEMİŞTİ

Mayıs 2021’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un da katılımıyla Ayasofya’da düzenlenen bir icazet törenini “Reisül kurra Vekili” sıfatıyla yöneten Demirkan, Atatürk’ü hedef aldı. Diyanet’in “emekli olduğu için kurumla bağı olmadığını” savunduğu Demirkan, buna karşın kısa bir süre sonra Reisülkurra oldu.

ERBAŞ ‘DOKUNANI YAKAR’ DİYEREK ATATÜRK’Ü HEDEF ALMIŞTI
İcazetini ise yeniden ibadete açılan Ayasofya’daki cuma hutbesinde, “Vakıf malı dokunulmazdır, dokunanı yakar. Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar” sözleri ile Atatürk’ü hedef alan Erbaş verdi.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'SEÇİM YATIRIMI SANMAYIN' dedi... ÖZÜR DİLEDİ!.. 'Ne Kızıyorsunuz' dedi.. 'Neo Akp' Babacan Deva 'Ağır İstifa' Kurtulmuş sahneye çıktı: 'ALİ-CENGİZ OYUNU'