Sakin sakin... tane tane konuştu: 'Memleketi Talan mı Edeceksiniz'

174 izlenme 11 Ocak 2020
Reklamlar
İmamoğlu’na Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan'ın İBB'nin çekildiğini açıkladığı Kanal İstanbul işbirliği protokolüne ilişkin “İBB başkanının protokolden tek başına çekilme yetkisi yoktur, devlet projesini durdurma yetkisi yoktur. Faturayı İBB’ye göndereceğiz” açıklaması soruldu. 

'MADEM ÖYLE TÜRKİYE'Yİ TALAN EDİN O ZAMAN'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın Kanal İstanbul ile ilgili "Faturayı İBB'ye göndeririz" ve "Bütün yatırımlar rant projesidir. Kârlı olmayan yatırımı niye yapalım" açıklamalarına yanıt veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "O zaman bütün Türkiye'yi kâr için talan edelim. " dedi. İmamoğlu şunları söyledi:

‘BU ŞAHIS HAKKINDA ÜZÜLMEKTEN VAZGEÇTİM’

* Sayın bakanın açıklamalarından üzüntü ile bahsediyordum ama kamuoyu açısından memnunum. Böyle devam ederse kanalın aslında ne kadar yanlış bir şey olduğuna daha çok katkı sunuyor. Daha çok katkı sunacak gibi gözüküyor. Dolayısıyla üzülmekten vazgeçtim şahsı adına. Sayın bakana hatırlatayım, bakanlık ne kadar devletse İstanbul Büyükşehir Belediyesi de o kadar devlet. Karıştırıyor birbirine.”

‘YEĞENİNİN AĞZIYLA KONUŞANLARIN HÜKMÜ YOK’

* Zaten bazı sözlerinde bazı işlemlerinde de bunu karıştıran uygulama yapan bakanlıklar var. Üzücü. Kaldı ki bu sözlerin referansı olan sayın bakanın yeğeninin sözü ile karşıdan karşıya geçiş vakti ile projeye karar verme becerisini ortaya koyduğu için bu sözlerinin de çok hükmü yok. ‘Fatura gönderirim’ vesaire gibi sözlerinin de hükmü yok.”

Bakanın “Yaptığımız her proje rant projesidir. Kârı olmayan yatırımı neden yapalım” sözlerini de değerlendiren İmamoğlu şöyle konuştu:

‘O ZAMAN PARA İÇİN TARİHİ YOK EDELİM, OLUR MU BÖYLE ŞEY’

* O zaman bütün Türkiye’yi kâr için talan edelim. Tarihi eserlere ne gerek var. Topkapı çok değerli iyi rezidanslar olur, Topkapı Sarayı’nın olduğu yer. Şu anda Fatih Sultan Mehmet’in otağ kurduğu bir parktayız. Burada da binalar dikelim. Her şey kâr değil, unuttu. Bir de kâr para değil. Esas kâr geleceğe bırakılan gelecek nesle bırakılacak değerli işler, korunan bir İstanbul. Geliştirilen ve gerçekleri yakalayabilen bir İstanbul.”

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sosyal Medya 'Gidiş Atbaşı' Akşener Nokta 'Hiç Kimsenin Gücü Yetmez' İşin Rengi Değişiyor: 'Biz Yaptık' Görüntüler Paylaşıldı 'Galata'