Şamil Tayyar, 1 ay önce atandığı AKP Medya Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti. AKP'nin eski Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Twitter'dan yaptığı açıklamada 1 ay önce atandığı AKP'nin Medya ve Tanıtım Başkan Yardımcılığı'ndan istifa ettiğini açıkladı. AKP'li Mahir Ünal'la yürüttükleri görevden istifa eden Tayyar, aktif siyaseti de bırakacağını söyledi. Şamil Tayyar'ın istifa edip, aktif siyaseti bıraktığını açıkladığı ifadeler şöyle:

‘AKTİF SİYASETİ BIRAKIYORUM’
"Birlikte görev yaptığım Tanıtım ve Medya Başkanımız Mahir Ünal‘la istişare sonucunda ‘yardımcılık’ görevinden ayrıldım. Nasip olursa mesleğime dönüyorum. Aktif siyaseti bırakıyorum. Bize güvenen tüm dostlara sevgi ve muhabbetle."

MEDYA AYAĞI ŞAMİL TAYYAR
Haber işte böyle. Şamil Tayyar Türk Ordusuna kurulan kod Ergenekon kumpasına, yazdığı kitaplar ki doğru çıkmayan ve yaptığı açıklamalarla destek vermiş bir isimdi. Akp’nin medya ayağında sadece Tayyar yok, bir de Orhan Miroğlu var. O da hem kod Ergenekon kumpas soruşturmasına destek vermiş hem de bugünkü adıyla HDP örgütüne de savunan bir isim. Tayyar gitti, Miroğlu şimdi devam.

AKP ÖN ALIYOR
Şu anda youtube kanalında dönen(https://www.youtube.com/watch?v=dOmz-XMbVpA) , web ve sayfamız face sayfamızda(https://www.facebook.com/albayerdalsarizeybek/) yine dün yayımlanan açıklarımıza bakıldığında AKP siyasetinin seçim stratejisi olarak Fetö üzerinden dalga dalga operasyonlar yapacağını açıklanmıştı. Ki bugün Ankara ve Balıkesir’de yine çok sayıda gözaltı yapıldı. Yine aynı strateji çerçevesinde HDP üzerinden CHP ve İYİ Parti’ye baskı ve sindirme stratejisi uygulanacağı, bunların da Şamil Tayyar üzerinden medyada propagandaya dönüştürüleceği açıkladı. Anlaşılan AKP şimdi ön alıyor, Tayyar’ın istifasıyla ‘CHP ve İYİ Parti’ye manipülasyon yapmayacağının sözüm ona mesajını veriyor olsa da, tren değişmiyor, vagon aynı makinist aynı ama ray hala bozuk. Bu çerçevede yarın Orhan Miroğlu da istifa ederse hiç şaşırtıcı olmamalı.

Erdal Sarızeybek

Şamil Tayyar Gitti'