CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından, Üsküdar'da seçmene verilen zarflarda 'milletvekili seçimi' mührünün basılı olduğunu paylaştı. Konu ile ilgili AKP ve CHP'den YSK'ya itiraz edildi.

MİLLET VEKİLİ SEÇİMİ YAZAN ZARFLAR,TUTANAK TUTUN

Devam eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde, Üsküdar'da bazı zarflardaki sandık kurulu mühürlerinde milletvekili seçimi yazdığı iddia edildi. Konuyu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla dile getiren CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, "Üsküdar'da zarflardaki sandık kurulu mühründe milletvekili seçimi yazıyor. Lütfen azami dikkat ve özeni gösterelim" ifadelerini kullandı.

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Üsküdar'daki zarfların üzerine vurulan mühürlerde milletvekili seçimi yazdığını söyledi.

MAHMUT TANAL UYARDI:"HEMEN BİLDİRİN"

Değerli İstanbul seçmeni, size verilen zarflarda “Milletvekili seçimi” mührü basılı ise durumu hemen sandık kuruluna bildirin. Sandık kurulunca da tutanak tutulup durumun ilçe seçim kuruluna bildirilmesi gerekiyor.


BEYKOZ'DA KABUL EDİLDİ
Beykoz İlçe Seçim Kurulu, milletvekili mührü olan zarfların geçerli sayılması yönünde karar aldı.

AKP VE CHP'DEN YSK'YA BAŞVURU
AKP ve CHP'den milletvekili seçimi mühürlü zarfların geçerli sayılması için YSK'ya başvuru yaptı.YSK, konu ile ilgili kararını vermek için saat 14.00'da toplanacak.

Kaynak: Yeniçağ

SANDIKLARA UYARI: 'TUTANAK TUTUN'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'SOSYAL YARDIMLARA ŞART GELİYOR'