Anasayfa
02 Eylül 2019 ( 3307 izlenme )

Saray' Ağır Gönderme: ‘HARAM LOKMANIN GİRDİĞİ HER YER BOZULUR’

Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Haşim Kılıç, Anayasa Mahkemesi üyelerinin yeni sistemle birlikte tek bir siyasi iradeden seçildiğine dikkat çekerek, “Haram lokmanın girdiği her yer bozulur” dedi.

‘ANAYASA MAHKEMESİNİN BAĞIMSIZLIK VE TARAFSIZLIK SORUNU VAR’

Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Haşim Kılıç, Adli yılın açılış gününde çarpıcı açıklamalar yaptı. Kılıç, “Anayasa Mahkemesine baktığınız zaman an itibariyle 15 üyesi var. Bu 15 üyenin 12 tanesini Sayın Cumhurbaşkanı seçiyor, diğer kalan 3 tanesi de meclisten seçiliyor. Böyle olunca da Anayasa Mahkemesindeki yargıçlarımızı atayacak olan irade tek bir irade haline geliyor. Bu da bağımsızlık ve tarafsızlık sorununu da beraberinde getiriyor." dedi. . Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Haşim Kılıç’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

‘HARAM LOKMANIN GİRDİĞİ HER YER BOZULUR’

"Yüzün üzerinde değişikliğe tabi tutulan bir ihale kanununun rekabeti sağlamasının mümkün olmayacağını bu kadar değiştirilmesinin bir tek sebebi olabileceğini, o da daha rahat hareket edebilmek, daha rahat birilerine öncelik vermek, birilerine ayrıcalık tanıma amacıyla bu değişikliklerin yapıldığını ifade ettim. Ahlaki değerlerin bu dönemde erozyona uğraması, hem de insanların doğru, dürüst, kamu yararına uygun şekilde hareket etmesini sağlayacak pozitif kuralların ortadan kaldırılması, hepimizin kulağına gelen yolsuzluk olaylarının vahim boyutlara ulaşmasına neden olmuştur .Haram lokmanın girdiği her yer bozulur. İşin özeti bu.”

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kızılay'a KAYYUM oldu!.. 'TWEETLER UÇUŞUYOR' Takan: AKP'NİN İÇİ CADI KAZANI GİBİ' Dört Köşe Soru: 'SÖYLE BAKALIM KİMMİŞ BUNLAR' Emekli Korgeneral'den Uyarı: 'ABD DEĞİL SURİYE'