'Saray'ın Beslemeleri Haddinizi Bilin'

17059 izlenme13 Nisan 2020
Reklamlar
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Gece yarısına iki saat kala sokağa çıkma yasağı ilan ettiler. Sarayın beslemeleri başladılar vatandaşları aşağılamalara" dedi. "Sarayın beslemeleri, beni iyi duyun" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, hiç kimsenin vatandaşa 'gerizekalı', 'ayı' ve 'lümpen' diyemeyeceğini belirtti. Twitter hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

‘VATANDAŞA HAKARET SANKİ GÖREVLERİ’
* Şimdi bir de karşımızda sarayın beslemeleri var. Gazetelerinde köşebaşlarını tutmuşlar. Öyle bir noktaya geldik ki vatandaşa hakaret etmek sanki bunların göreviymiş gibi. Gece yarısına iki saat kala sokağa çıkma yasağı ilan ettiler. Vatandaş doğal olarak ‘yarın nasıl besleneceğim’ diye sokağa çıktı, alışverişe çıktı.

‘SARAY’IN BESLEMELERİ İYİ DUYUN, HADDİNİZİ BİLİN’
“ Sarayın beslemeleri başladılar vatandaşları aşağılamaya. Kimisi ‘gerizekalı’ dedi, kimisi ‘ayılar’ dedi, kimisi ‘lümpen’ dedi. Aşağılamaya başladılar, bu kibir abideleri. Bu kibir abideleri güçlerini nereden alıyor? Bu kibir abideleri nerelerden besleniyor? Sarayın beslemeleri, beni iyi duyun. Vatandaşın hakkını ve hukukunu savunmak, benim görevimdir. Ben vatandaşın hakkını ve hukukunu savunacağım. Bu ülkede hiç kimse benim vatandaşıma ‘gerizekalı’ diyemez, ‘ayı’ diyemez, ‘lümpen’ diyemez. Asla ve asla diyemez.”

Kaynak: Kemal Kılıçdaroğlu/ Twitter

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sakin sakin... tane tane konuştu: 'Memleketi Talan mı Edeceksiniz' Ana Haber... 'MHP YAN ÇİZDİ, ÖNERGE UÇTU' Hele Bi Deyin Bakalım 'Koru Niye Gitti' Soylu şaşırdı!.. 'BAKIN NEDEN AKP'YE GEÇMİŞ'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bakan 'Mayıs' dedi... 'Akıl Karıştı'