Terör örgütü İBDA-C’yi savunan ve örgütün elebaşı Salih Mirazabeyoğlu ile Metris Cezaevi’nde aynı koğuşta yatan TRT çalışanı Şükrü Sak, gazeteci İsmail Saymaz ile sosyal medyadan atıştı. Sak, İBDA-C’li olduğunu saklamadığını söyledi.

Terör örgütü İBDA-C ve elebaşı Salih Mirzabeyoğlu'nu savunan TRT çalışanı Şükrü Sak ile Hürriyet gazetesi muhabiri İsmail Saymaz sosyal medya hesaplarından atıştı. 1998 yılında 'örgüt üyeliği'nden tutuklanan Şükrü Sak'ın cezası 13 yıl sonra onandı ve 2011 yılında yeniden cezaevine girdi. Sak, Metris'te kısa süre Salih Mirzabeyoğlu ile aynı koğuşu paylaştı. Yıllar sonra Bolu F Tipi Cezaevi'nde yine beraber kaldılar.

‘NASIL OLUYOR DA TRT’DE PROGRAM YAPABİLİYOR’

T24'ün derlediği habere göre, İsmail Saymaz, geçmişteki paylaşımlarına yorum yapan Sak'a, "Vaktiyle espri olsun diye yazdığım tweet'lerden size ekmek çıkmaz, İBDA/C'li Şükrü. Biraz utanman varsa, küfrettiğin Atatürk'ün TRT'sinde program yapmazsın. T.C. asılan İBB'de, senin gibi İBDA/C'lilere ait Kökler Derneği'nin maması kesilecek diye telaştasınız. Korkunuz bundan." yanıtını verdi.Şükrü Sak, bu tepkinin ardından, "Espri" ise güler geçerim mesele değil tabii de! Goygoyculuk yaparken insan kendi "geçmişini" de unutmamalı! Yoksa aradan çıkıp yüzüne çarpar! Manipülatör İsmail" paylaşımını yaptı.

ŞÜKRÜ SAK: “BAĞLI OLDUĞUMUZ DÜNYA GÖRÜŞÜNÜ SAKLAMADIK”
Gazeteci Saymaz, Şükrü Sak'a İBDA-C'li olup olmadığını sordu. Sak, İBDA-C'li olduğunu saklamadığını belirterek, "İbda" bir dünya görüşüdür! Bir fikir sistemidir! (Bunların anlamını bildiğini sanıyorum) Bu dünya görüşüne bağlı olduğumuzu hiçbir zaman hiçbir yerde gizlemedik; Mahkeme salonlarında; hakimlere, savcılara da anlattık! Bu üfürükten "yaftalamalar" bize yapışmaz. Şu "TC" şeni açıkla" ifadelerini kullandı.

SAYMAZ: "TRT BÖYLE BİR KİŞİYE NASIL PROGRAM YAPTIRIR?"

Saymaz, Sak'a tepkisini "Şükrü Sak adlı kişi, Türkiye'de emniyet raporlarına göre onlarca terör eylemine karışmış yasadışı bir örgütü, fikir sistemi diye savunuyor. "Ben de mensubuyum" diyor. Olabilir, diyelim. Fakat nasıl olur da TRT, böyle bir kişiye program yaptırır? Devlet buna nasıl izin veriyor? Şükrü Sak, örgütün İBDA/C, 1999'da cezaevinde PKK ile işbirliği yaptı mı? Bizzat sen 1 Mart 1999'da PKK'nın Almanya'daki MED TV'sini ziyaret edip yayında PKK'ya destek açıklayan bir bildiri okudun mu, okumadın mı?" sözleri ile devam ettirdi. TRT’den bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: Yeniçağ

Saymaz tepkili: 'BU ADAM NASIL OLUYOR DA TRT'DE'