HP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyareti bugün başladı. Ziyaretin planlanmasına başladığı günden itibaren, hükümete yakın medya, Kılıçdaroğlu'nun ve ABD programını hedef aldı.

SABAH VE YENİ ŞAFAK’TAN YANILTICI BİLGİ, ALGI OPERASYONU
CHP liderini, Boston'da partililer karşıladı. Kılıçdaroğlu'nu ilk karşılayan isim ise CHP'nin ABD'deki yöneticilerinden Mert Arıkan'dı. Hükümete yakın Sabah ve Yeni Şafak gazeteleri, karşılama videolarını yayınlayarak, Kılıçdaroğlu'nun "Firari FETÖ sanığı Aykan Erdemir karşıladı" haberini yayımladılar. Sabah gazetesi, Twitter'dan yaptığı paylaşımı kısa sürede kaldırdı. Ancak Yeni Şafak hatasında ısrar etti.

SAYMAZ: SAÇMALAMAYIN
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretini takip eden gazeteci İsmail Saymaz, sosyal medya hesabından Mert Arıkan'la fotoğrafını paylaştı ve şunları kaydetti:
"Saçmalamayın.
Bu kişi Aykan Erdemir değil.
CHP Amerika’dan Mert Arıkan."

SABAH ‘HALKI YANILTICI MANŞET’
Öte yanda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, iktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi tarafından yayımlanan 'İBB aracında uyuşturucu skandalı' başlıklı habere ilişkin açıklama geldi. İmamoğlu, "Yeni bir algı operasyonu, yeni bir itibar katli kampanyasıyla daha karşı karşıyayız" dedi.

‘UYUŞTURUCU TAŞIYAN ARACI İBB’YE MAL ETTİLER’
Adana’da İBB’nin şehirlerarası hizmet veren cenaze nakil aracında 144,5 kilo esrar bulundu. Aracın, AKP’li belediye yönetimi döneminde yapılan ihaleyi kazanan Albayrak ailesinin damadı Adem Altunsoy'un Platform Turizm Taşımacılık Şirketi'ne ait olduğu ortaya çıktı. İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi, haberi “İBB aracında yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirildi” şeklinde servis etti.
Konuya ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama gecikmedi. İBB tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘BU ARACIN İBB’YLE İLGİSİ YOK’
"İBB, cenazelerini memleketlerine götürmek isteyen İstanbullulara ücretsiz taşıma hizmeti sunuyor. Şehirlerarası taşıma için 2018 yılında ihale yapılmıştır. İhaleyi Platform Turizm Taşımacılık Şirketi kazanmıştır. Basına yansıyan haberlerde belirtilen 34 DMM 776 plakalı araç, Platform Turizm Taşımacılık Şirketine aittir. Aracı kullanan B.S VE E.E adlı şoförler de aynı şirketin çalışanıdır. Her iki çalışan da Mart 2017’de işe girmişlerdir"

İMAMOĞLU: ‘ALGI OPERASYONU YAPILIYOR’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Yeni bir algı operasyonu, yeni bir itibar katli kampanyasıyla daha karşı karşıyayız. Bu kampanyalar ne İBB’yi kirletebilir, ne de bizi yıldırır. Bir taşeron şirketin uhdesinde çalışan 2 şöförün karıştığı iddia edilen suçla ilgili teftiş kurulumuz soruşturma başlattı"

PLATFORM TURİZM TAŞIMACILIK ŞİRKETİ KİME AİT
Platform Turizm Taşımacılık Şirketi, iktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak'ın sahibi Albayrak ailesinin damadı Adem Altunsoy'a ait. Albayrak ailesinden Nuri Albayrak’ın damadı olan Adem Altunsoy, AKP döneminde İBB’den 8 yılda toplam 212 ihale almasıyla gündem olmuştu.

Kaynak: Gerçekgundem/Yeniçağ

Saymaz Paylaştı 'Yeni Şafak Tezgah'