Sebebi Açıklandı 'Neden Yarın'

2295 izlenme 26 Haziran 2020
Reklamlar
YKS ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sınav tarihleri konusunda hassas bir çalışma yürüttük. Yeni tarih, belirsizliğe karşı bir tedbir olarak tespit edilmiştir. Asıl tarihe yakın zamanda yapılması en doğrusuydu" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan YKS öncesi video konferans yöntemiyle gençlerle bir araya geldi. Sınavla ilgili değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı;

‘STRESİN ÖNÜNE GEÇTİK’
*Corona virüsü salgını ülkemizdeki her şey gibi sınav takvimlerini de maalesef etkiledi. Öğrencilerin gereksiz yere yaklaşık bir ay daha sınav stresi yaşamalarının önüne geçildi. Yeni tarih, belirsizliğe karşı bir tedbir olarak tespit edilmiştir. Sınav tarihi 2728 Haziran olarak belirlendi. Böylece ilk tarihe göre hazırlık yapan öğrencilerin gereksiz yere yaklaşık bir ay daha sınav stresi yaşamalarının önüne geçildi.

‘SORULARA ODAKLANIN’
*Sınavın sağlıklı ve huzurlu bir şekilde geçmesi için gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Gençlerimizden yarın ve öbür gün sadece önlerindeki sorulara ve hedeflerine odaklanmalarını istiyorum. Erdoğan YKS tarihiyle ilgili, “Bazılarının bu tarihin turizm sektörünü canlandırmak amacıyla belirlendiğini iddia etmesi tamamıyla spekülasyondur” şeklinde konuştu.

‘BU TARİHİN HAYIRLI OLACAĞINI DÜŞÜNDÜK’
Cumhurbaşkanı Erdoğan,”Milli Eğitim Bakanlığımız ve YÖK’te yapılan hazırlıklar yanında, pedagoglar, öğrenciler velilerle birlikte yoğun istişareler gerçekleştirdik. Tüm bu çalışmalar sonunda sınavın asıl tarihine en yakın zamanda yapılmasının öğrencilerimiz için daha hayırlı olacağı görüşü ortaya çıktı” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li Vekili 'Sınırı Aştı' Meteoroloji Saat Verdi... Tedbirli Olun!.. Yeşilada 'Fren Patladı' Piar 'Tren Makasta'