Seçim Var mı Yok mu 'İşte Erdoğan'

2677 izlenme 25 Mayıs 2020
Reklamlar
Telekonferans yöntemiyle AKP il teşkilatlarıyla bayramlaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi'ni bu sistemin ülkemize kazandırdıklarını hazmedemeyenlerin insanımızı zehirlemesine izin vermeyeceğiz. 2023 seçimlerine kadar yoğun gayret içinde olmalıyız" ifadesini kullandı.

AVRASYA HAKLI ÇIKTI 
Önceki gün İstanbul AKP il teşkilatına verdiği ‘yarından tezi yok vatanadaşa gidin’ mesajıyla erken seçim tartışmasını gündeme taşıyan Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada ‘2023 seçimlerine kadar yoğun gayret içinde olmalıyız’ diyerek erken seçim olmayacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, “Erdoğan bir erken seçime gitmiyor aksine Temmuz ayından itibaren AKP’de başlaması beklenen büyük dağılmayı önlemeye çalışıyor. AKP Grubunun bölünmesiyle gündeme gelecek ve onun ve partisi için yıkım anlamına gelen bir erken yerel seçimi engellemeye çalışıyor” demişti. 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle;

‘ADALETTEN YARGIYA ÇOK İYİ İŞLERİ YAPTIK’
* Türkiye'nin son 18 yıldaki tüm reformlarına kalkınma hamlelerine zaferlerine imza atan AK Parti önümüzdeki yeni dönemin de lokomotifi olduracağını sürdürecektir. Tüm alanlarda ülkemize kazandırdığımız hizmetlerin önemi her krizde daha çok anlaşılıyor. Adalet hizmetlerinde mevzuattan altyapıya, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığına kadar önemli gelişmeler kat ettiğimizi anlatmalıyız.

‘YOLLARDAN KÖPRÜYE ÇOK YOL YAPTIK’
* Ulaştırmada bölünmüş yol uzunluğunu 21 bin kilometre ilaveyle 27 bin kilometrenin üzerine, otoyol uzunluğunu bin 346 km ilaveyle 3 bin 60 kilometreye çıkarttığımızı anlatmalıyız. Tünellerin sayısını 298 ilave ile 381’e, tünel uzunluğunu ise 50 kilometreden 500 kilometreye yükselttiğimizi anlatmalıyız. Marmaray, Avrasya Tüneli ,Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, gibi mega projelere Kanal İstanbul’u ekleyeceğimizi anlatmalıyız. Her alanda benzer başarı öykülerine sahibiz. Biz bunları her fırsatta anlatmalıyız. Hizmetten nasibini alamamış olanların, yerli ve milli her şeye düşmanlık sergileyerek ayakta kalma çabasını ise milletimizin takdirine bırakacağız.

“ÖNÜMÜZDE 3 YILLIK BİR VAKİT VAR”
* Milletimizin özellikle bize olan güvenine ve yeri geldiğinde canı pahasına verdiği desteğe layık olduğumuz için rabbimize hamd ediyoruz. Depremden salgına, Suriye ve Libya’daki gelişmelere kadar pek çok sınamayı yeni yönetim sisteminin verdiği imkanlar sayesinde güçlü bir şekilde göğüslemeyi başardık. Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi’ni bu sistemin ülkemize kazandırdıklarını hazmedemeyenlerin insanımızı zehirlemesine izin vermeyeceğiz. 2023 seçimlerine kadar yoğun gayret içinde olmalıyız. Önümüzde 3 yıllık bir vakit var. Hep birlikte hasbi bir şekilde çalıştığımızda milletimizin desteğinin yanımızda olacağından şüphem asla yoktur.”

AKKİRAZ SÖYLEMİŞTİ

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, “Erdoğan bir erken seçime gitmiyor aksine Temmuz ayından itibaren AKP’de başlaması beklenen büyük dağılmayı önlemeye çalışıyor. AKP Grubunun bölünmesiyle gündeme gelecek ve onun ve partisi için yıkım anlamına gelen bir erken yerel seçimi engellemeye çalışıyor. Son 2 ayda;2 bakanları istifa etti, 1'i geri geldi ama kızakta. Trolleri ve bakanları birbirine küfredecek noktaya geldi. IBAN konusuyla örgütlerinde alay konusu oldular. Maske bile dağıtamadılar. Çareyi sokak sokak gezmekte arıyorlar. Hala erken seçim hayali gören var.” demişti.

Kaynak: Avrasya/ Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Görüntüler Paylaşıldı 'Galata' Tarihi kanıt!.. 'Erdoğan ve İlker Başbuğ neden yan yana geldi' Çiçek 'Cirit Atıyorlar' demişti. 'Doğruymuş Meğer' Kara Dosya 'Kapatıldı'