Anasayfa
20 Haziran 2019 ( 18183 izlenme )

Seçime 3 Gün Kala YILDIRIM AÇILDI AÇILDI !!!

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Tuzla'da Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kalkınma Vakfı temsilcileriyle bir araya geldi. AKP’nin İBB adayı Binali Yıldırım, "Ana dille ihtiyacı olan her şey, ister Kürtçe, ister Gürcüce ister Çerkezce anadilini yaşatmak isteyen bütün etnik gruplara her türlü desteği vereceğiz. Belediye hizmetlerinden, diyelim ki Kürtçe konuşuyor mahrum mu kalacak? ” dedi.

‘KUZEY IRAK BARZANİ İLE İLİŞKİLERİMİZ ÇOK İYİ’

. Programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, "Kuzey Irak ile ticari ilişkilerimiz iyi. Bir ara bir sıkıntı yaşadık malumunuz. Ancak yeni dönemde Barzani Türkiye'yi çok iyi bilir. Türkiye'de de kendisini iyi tanırız. Çok yakın çalıştık başbakanlığım döneminde. Bunu her iki ülkenin hakları, refahı, geleceği için çok büyük bir fırsat olduğunu biliyorum. Bizim bölgede kardeşlikten başka çaremiz yok. Bölgede yaşanacak bir iç savaş, karışıklık sadece Türkiye'ye değil, Kuzey Irak'a da Suriye'ye de İran'a da zarar verir. Emperyal güçlerin de ekmeğine yağ sürmüş olur." dedi.

AKP’nin İBB adayı Yıldırım, anadil konusunda çalışmalar yapacaklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

‘KÜRTÇE GÜRCÜCE ÇERKEZCE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ’

"Ana dille ihtiyacı olan her şey, ister Kürtçe, ister Gürcüce ister Çerkezce anadilini yaşatmak isteyen bütün etnik gruplara her türlü desteği vereceğiz. Biliyorsunuz şu anda avukatlar Kürtçe savunma yapabiliyor. Belediye hizmetlerinden, diyelim ki Kürtçe konuşuyor mahrum mu kalacak? Onlara destek olacak elemanlar, öğretmenler yetiştireceğiz. Anadilin yaşatılması için ne gerekiyorsa yapacağız."

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'ABD ile 'MÜTTEFİKLİK' NASIL BAŞLADI' Gece yarısı ZAM GELİYOR!.. Erdoğan 'Beni Affedin' demiş... Meteoroloji UYARIYOR...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bahçeli'ye DÖRT DÖRTLÜK GÖNDERME!..