Anasayfa
24 Ocak 2020 ( 2928 izlenme )

'Seçime Beş Kala Beş Yüz Binlik İhale'

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Mütevelli Heyeti Üyesi olduğu Okçular Vakfı, yerel seçimden önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden okçuluk eğitimi ile Fetih Kupası'nın reklam ve tanıtım işleri için toplam 1 milyon liralık ihale aldı.

SEÇİME BEŞ GÜN KALA 500 BİN LİRALIK İHALE

Okçular Vakfı'nın 14 Şubat tarihinde İBB Şirketi Metro İstanbul’dan 500 bin lira karşılığı aldığı “okçuluk eğitimi” ihalesinden sonra 500 bin liralık yeni bir ihale daha yapıldığı öğrenildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, seçime beş gün kala Okçular Vakfı'nın 2729 Mayıs tarihlerinde "Cumhurbaşkanlığı himayesinde" düzenlediği Fetih Kupası'nın reklam ve tanıtım işleri için ihale açtı. İhaleye tek başına katılan vakıf, kendi düzenlediği etkinliğin tanıtım ve reklam işlerini 500 bin TL karşılığı aldı.

İHALE SONUCU 10 AY SONRA AÇIKLANDI

Okçular Vakfı İktisadi İşletmesi ile İBB’ye bağlı İstanbul Ağaç ve Peyzaj Şirketi arasında seçimden beş gün önce 25 Mart tarihinde sözleşme imzalandı. Kamu İhale Kurumu’na bağlı Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda (EKAP) ise ihale sonucu 10 ay sonra 13 Ocak 2020'de açıklandı. 

Fetih Kupası’nın sponsorları arasında Halk Bankası, Türk Hava Yolları, TRT Spor, Spor Toto ile İBB Şirketleri İGDAŞ, İSTAÇ, BOLBİM, Metro İstanbul ve İSTON da yer aldı.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Arınç'ta 'KAZAN KALKTI' İş Türkiye'ye dayandı: 'SESSİZ KALMAYIN' Zonguldak 'Sallanıyor' Arınç İlk Kez 'AKP Hedef'