'Sefalete Mahkum Değiliz' dediler.. 'Ortalık Karıştı'

3715 izlenme 14 Aralık 2021
Reklamlar
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde 'sefalete mahkum değiliz' diyerek oturma eylemi düzenleyen öğrencilere güvenlik güçleri tarafından sert müdahale edildi. Çok sayıda öğrenci ters kelepçeyle gözaltına alındı. Geçtiğimiz günlerde de aynı eylemi yapmak isteyenler bir grubun bıçaklı saldırısına uğramıştı.

ÜNİVERSİTEDE POLİS
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Orta Kantin bölgesinde toplanarak ‘sefalete mahkum değiliz, krizin faturasını ödemek zorunda değiliz’ diyerek eylem düzenleyen ‘Mülkiye Dayanışması’ adlı öğrenci grubuna sert müdahale edildi. Çok sayıda çevik kuvvet ekibi eyleme sevk edildi.

POLİS MÜDAHALESİ SERT
Güvenlik görevlileri, yapılmak istenilen eyleme üniversite yönetimi tarafından izin verilmediği, eylemin eğitim ve öğretime engel olduğu gerekçesiyle izin vermedi. Oturma eylemi yapan öğrencilere müdahale edilmesiyle arbede yaşandı.
Çok sayıda öğrencinin gözaltına alındığı olayda, öğrencilerin sert müdahale ve ters kelepçeyle gözaltına alındığı anlar görüntülere yansıdı.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul: 'ÇED Raporu Kimden Çıktı' Tepkiler Büyüyor 'Koca İstifa' Başbuğ Açıkladı 'Akıl Durdu' Muhteşem Buluşma 'Sandığa Gidin'