Anasayfa
08 Mayıs 2019 ( 34677 izlenme )

Seferberlik başladı: '%90 İPTAL'

İstanbul Belediye Başkanlığı için seçimin 23 Haziran’da yenilenmesine karar verilirken; AKP ve CHP adayları arasında önceki seçimde yüzde 0.1 civarında gerçekleşen oy farkı, bıçak sırtında geçecek seçime yönelik seçmen hassasiyetini zirveye taşıdı.

Söz konusu dönemde tatil ya da seyahat planı olan yüzbinlerce Türk’ün, seyahat acentaları, otel ve havayollarına rezervasyonlarının iptali için başvurduğu belirtilirken; CHP’li sahil belediyeleri de sosyal medya hesaplarından seçmenlere 23 Haziran’da tatile gelmeyip oy kullanamaları çağrısı yapmaya başladı.

REZERVASYONLARIN %90’I İPTAL

Turizm sektörü temsilcileri, seçim kararı öncesi 23 Haziran döneminde okulların kapanmasının da etkisiyle İstanbul dışında olacağı tahmin edilen kişi sayısının 500,000 civarında olduğunu, seçimin tekrarlanması kararının ardından seyahatini erteleyen ya da iptal edenlerin oranının ise yüzde 90’ın üzerinde olduğunu belirtiyor.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Diyanet devrede!.. EKONOMİDE YENİ AÇILIM!.. Gizemli Hanedan 'Bedirhani' Rus Birlikleri Geliyor... 'DERDİMİZİ ANLATAMADIK' dediler... TOPLUCA İSTİFA ETTİLER...