Anasayfa
21 Kasım 2022 ( 3006 izlenme )

Selvi Sordu 'Bu Nasıl Cevap'

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 FIFA Dünya Kupası açılış töreni için yaptığı Katar ziyareti sonrası gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Abdulkadir Selvi'nin kendisine yönelttiği Akşener sorusuna da yanıt verdi. Selvi'nin sorusu ve Erdoğan'ın yanıtı şöyle:

‘AKŞENER’İN CEVABINI NASIL BULDUNUZ'
SELVİ: “İç siyasetle ilgili bir sormak istiyorum. Siz, Sayın Akşener’e “masayı terk etmek üzere konumunu gözden geçirmeli” dediniz ancak Akşener “kumar masasında olmadık, bundan sonra da olmayacağız” diye bir karşılık verdi. Bu cevabı nasıl buldunuz?

‘BÖYLE BİR CEVAP OLUR MU’
ERDOĞAN: “Böyle bir cevap mı olur? Şimdi bu ne demektir? 6’lı masa alışveriş yapmıyor mu? Bir bana, bir sana demiyor mu? Hatta “şu kadar bakanlık filancaya verilebilir” denmiyor mu? Kumar budur. Bunu kalkıp da Cumhur İttifakı’na yıkmaya çalışırsan Sayın Akşener; ne Tayyip Erdoğan’ın hayatında böyle bir şey var ne de Sayın Bahçeli’nin hayatında böyle bir şey var. Biz işimize bakıyoruz. Bizim tek derdimiz bu ülkeye hizmet”.

‘SAYIN AKŞENER GÖZDEN GEÇİRSİN’
“Bu ülkeye hizmette de bizim geldiğimiz yerler neresidir belli. Hayaliniz dahi bizim ulaştığımız yere ulaşamaz. 20 yıl bunun çok açık ispatıdır. Altyapıda, üstyapıda, eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, tarımda, dış politikada nereye geldiğimiz, hepsi ortada. Öyleyse bu çalışmayı, Cumhur İttifakı’nın attığı bu adımı nasıl bir kumar oyunuyla özdeş hale getirmek istersin? Bu olacak iş mi? Onun için Sayın Akşener’in kendisini ve yanındakileri bir gözden geçirmesinde fayda var”.

Kaynak: gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MSB 'Sınır Ötesi Harekat Başladı' Bizim Domatese Neler Oluyor? Kaç Kişi Sosyal Yardım Alıyor? Kara Salı 'Petrol Gaz Kömür Altın Dolar'