Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, akaryakıta gelen zamlar nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve AKP'ye yönelik sert eleştirilerde bulundu. Şener, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda akaryakıt zamları için, "Utanma kabiliyetleri de kalmamış..." sözlerini kullanırken, şunları söyledi:

‘DAHA KÖTÜSÜ UTANMA YOK’
"Benzinin litresi 13.03 TL, mazotunki 12.86 TL oldu. Bu hükümetin ülkeyi yönetme kabiliyeti kalmamıştır. Ama daha kötüsü nedir biliyor musunuz? Utanma kabiliyetleri de kalmamıştır. Zira sebep oldukları her felaketi, başarı diye anlatıyorlar!"

SAYMAZ ÖFKELİ
Öte yanda Gazeteci İsmail Saymaz, yeni yılla birlikte gelen zamları "Marketlere sözde fiyat baskını yapılırken, kazığın feriştahı hükümetten geldi" diyerek eleştirdi.

‘GÜYA FİYATLAR DÜŞECEKTİ’

Gelişmeleri kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda değerlendiren gazeteci İsmail Saymaz, "Güya dolar düşünce fiyatlar düşecekti. Marketlere sözde fiyat baskını yapılırken, kazığın feriştahı hükümetten geldi" dedi. Ardından şunları not düştü:

‘KAZIĞIN FERİŞTAHI HÜKÜMETTEN’
"Elektriğe yüzde 52’den 127’ye kadar… Doğalgaza yüzde 25…Buğdaya yüzde 23 zam! İki boğaz köprüsünde çift yönlü tarifeye geçildi. Neyse ki köprünün ortasında."

Kaynak Yeniçağ

Şener Tepe Attı 'Daha Kötüsü..'