Sesler Yükseliyor 'Korkma, Getir Sandığı'

1770 izlenme 05 Ekim 2022
Reklamlar
İYİ Parti, yapılan zamları eleştirdiği sosyal medya videosuyla iktidara "Elinizi korkak alıştırmayın, sandığı getirin!" diye seslendi.

‘ELİNİZİ KORKAK ALIŞTIRMAYIN SANDIĞI GETİRİN’
İYİ Parti, resmi sosyal medya hesaplarında, yapılan zamları konu edinen “Zampiyonlar Ligi” temalı video yayınladı. İYİ Parti'nin paylaşımında, “Işıltılı kadroların alışkanlık hâline getirdiği tasarruf tavsiyeleri göz doldurmaya devam ediyor… Zampiyonu iyi oyunun değil, ışıltılı yönetimin belirlediği bu lige bir tavsiye de biz veriyoruz; elinizi korkak alıştırmayın, sandığı getirin!” ifadelerine yer verildi.

TÜSİAD UYARDI
Öte yanda Türkiye'nin ekonomide farklı bir tercih ortaya koyduğuna dikkat çeken TÜSİAD Başkanı Orhan Turan, "Yakın geçmişte yaşadığımız ekonomik zorluk dönemleri, global rüzgarların arkamızdan estiği dönemlerdi. Artık global görünüm de global finansal koşullar da lehimize değil" diyerek iktidarı uyardı. Açıklama şöyle;

‘ARTIK ESKİSİ DEĞİL’

“Küresel ekonomide bol para döneminin azaldığı ve finansman koşullarının geçmişe kıyasla daha zor olacağı bir döneme çoktan girdik. Bu süreç en başta hesaplanandan daha uzun soluklu olabilir. Türkiye bu dönemde, akranlarının aksine, farklı bir politika tercihi ortaya koydu. Unutmayalım ki, yakın geçmişte yaşadığımız ekonomik zorluk dönemleri, global rüzgarların arkamızdan estiği dönemlerdi. Artık global görünüm de global finansal koşullar da lehimize değil.”

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Van'da DEPREM!.. Hopa 'İlan Şaşırtıcı' Gece yarısı ZAM GELİYOR!.. Son Model Araçla Geldi.. Büyük Saygısızlık!