'Sevgili Halkım, Helalleşmeye Geliyorum' dedi.. 'Video Kilit'

5494 izlenme 14 Kasım 2021
Reklamlar
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımda, "Helalleşme yolculuğuna" çıkacağını duyurdu.

‘HELALLEŞME YOLCULUĞU’
Kılıçdaroğlu, yayınladığı 4 dakika 30 saniyelik videoyu, "Ben ömrümde, ülkemizde nefreti ve sevgiyi gördüm. Artık sevgi kazansın istiyorum. Ülkemizin iyileşmeye, helalleşmeye ihtiyacı var. Helalleşmek geçmişi değiştirmez ama geleceğimizi kurtarır. Geçmişte partimizin de hataları oldu; helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım" başlığıyla paylaştı.

AYGÜN ‘BU ADAYLIK AÇIKLAMA KONUŞMASI’
Kılıçdaroğlu’nun söz konusu açıklamalarını değerlendiren Flash TV Genel Yayın Yönetmeni Hakan Aygün, CHP Lideri’nin paylaştığı video ile "Cumhurbaşkanlığı'na adaylığını ilan ettiğini" öne sürdü. Aygün, helallik istemenin Türk adetlerine göre yola çıkılırken istenen bir şey olduğunu belirterek, "Bu aslında bir ‘adaylık açıklama’ konuşması. Kılıçdaroğlu, 'ben CHP'deki işimi ancak bitirebildim' dedi" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarındaki püf noktanın ‘tarafsız Cumhurbaşkanı’ olduğunu belirten Aygün, şu ifadeleri kullandı:

‘TARAFSIZ CUMHURBAŞKANI’

“Cumhurbaşkanı olursa genel başkanlığı bırakacak. Kendisi, Türkiye’yi böyle bir sürece hazırlıyor. Bunun için de toplumun tüm kesimleri ile helalleşmek istiyor. Partisiyle de helalleşiyor aslında. Kılıçdaroğlu, muhtemelen seçimlerden önce ‘ben tarafsız Cumhurbaşkanı olarak Cumhurbaşkanlığı’na adayım. Parti sıfatını üzerimden atarak, Türkiye’yi eski değerlerine döndüreceğim’ mesajını verecek. Bugünkü konuşma tarihi bir konuşmadır aslında. Bence Kılıçdaroğlu CHP’nin bir adım önünde, klasik CHP’nin hep bir adım önünde gitti. Bir daha bir adım önde gitmeye hazırlanıyor.”

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dervişoğlu Noktayı Koydu 'O Nesil Şimdi Saray'da' İşi Büyüyor 'Cami'den Anons' Enginyurt Taşı Koydu 'Alınmayın ama' Erdoğan yıktı kırdı geçti!.. 'MEZARLARI OLACAK'