Osmanlı
16 Kasım 2018 ( 245 izlenme )

Sevr'e çarpıcı mesaj!.. 'BÜYÜK SUİKAST'

Türkiye sanki Lozan'ı tartışıyor gibi peki ama neden?

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Nutuk’ta Sevr için şöyle diyor;

‘ANADOLU’YU PARÇALAMAK İSTEDİLER’

‘Efendiler!.. 10 Ağustos 1920 tarihli Sevr’de alınan karar şuydu: Fırat’ın doğusunda ve Ermenistan, Irak, Suriye arasında kalan bölge için İtilaf Devletleri temsilcilerinden kurulacak bir komisyon özerk bir yönetim şekli hazırlayacaktı.

Antlaşmanın imzalanmasından bir yıl sonra bu bölgenin Kürt halkı Birleşmiş Milletler Cemiyeti Meclisi’ne başvurarak Kürtler’in çoğunluğunun Türkiye’den ayrı bağımsız bir devlet kurmak istediklerini ispat ederse, ve Meclis de bunu kabul ederse, Türkiye bu bölgedeki her türlü haklarından vazgeçecekti.

24 Temmuz 1923 tarihli Lozan’da, Ermenistan gündeme getirilmediği gibi, Kürdistan dosyası söz konusu dahi ettirilmemiştir’[1].

Yine bu noktada, Sevr ile Lozan’ı hiç karşılaştırmaksızın Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk’ta Lozan hakkındaki düşüncelerini dikkatle okuyalım:

‘OSMANLI TARİHİNDE BENZERİ GÖRÜLMEDİK SİYASİ ZAFER’

‘Saygıdeğer efendiler!
Lozan Barış Antlaşması’ndaki hükümleri öteki barış teklifleriyle daha fazla karşılaştırmanın yersiz olduğu düşüncesindeyim. Bu antlaşma, Türk Milleti’ne karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış Büyük Suikast’ın sonuçsuz kaldığını bildirir bir belgedir. Osmanlı tarihinde benzeri görülmemiş siyasi bir zaferdir’[2].

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1927, ANKARA

Atatürk, ‘Türk Milletine karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış büyük büyük suikast’ sözüyle Malazgirt’i işaret ediyordu yani 1071 Türk-Bizans savaşını… O zamanlar buna Haçlı diyorlardı. Haçlı seferleri ta Lozan’a kadar sürmüştü.

Ve bu Haçlı’nın üç hedefi vardı:
Kutsal toprakları ele geçirmek; Anadolu’yu ele geçirmek;
Ve Türk hakimiyetine son vermek!

SEVR İŞGALİ GÖLGESİNDE MİLLİ MÜCADELE

İşte bu şart ve koşullar altında milli mücadele başlatıldı, savaş kazanıldı, cumhuriyet kuruldu. Ülkede görülen Atatürk, Türk ve Cumhuriyet düşmanlığı eylemlerinin altında bu Sevr resmini görmek artık mümkün…

SEVR, TÜRK MİLLETİNE KARŞI BÜYÜK SUİKAST

Şimdi ABD-İngiltere-İsrail ve de Rusya bu milli mücadele ve kurtuluş savaşının rövanşını Ortadoğu’da oynamaya çalışıyor. Sözde Büyük Ortadoğu projesi bu oyunun bir parçası. Söz Büyük Kürdistan oyunuyla Doğu Anadolu ile Asya’nın tıpkı Sevr’de olduğu gibi bağı kesilmek, Türk milleti coğrafyasında yalnızlaştırılmak isteniyor.

Bunun üzerine özelleştirme adıyla yapılan kaynak satışlarını, özel okullar adıyla gelecek nesillerin hafızasının yönlendirilmek istenişi, etnik ve mezhepsel ayrımcılığı da eklenirse büyük resim SEVR olarak yine karşımıza çıkıyor.

İşte Gazi Mustafa Kemal Atatürk Büyük Nutuk’ta bu manzarayı BÜYÜK SUİKAST olarak bize anlatmıştı; Türk’ün varlığa ve yurduna karşı yüzyıllardır tertiplenen büyük suikast. İşte bugün Türkiye bu büyük suikastla yeniden karşı karşıyadır…

Bu siyaseti Türkiye değiştirmelidir.

Erdal Sarızeybek

[1] Mustafa Kemal Atatürk, ‘Nutuk’, s. 510, Haz. Prof. Dr. Zeynep Korkmaz, Atatürk Araştırma Merkezi, 2000.
[2] Atatürk, Nutuk, s. 518, Haz. Prof. Dr. Zeynep Korkmaz.

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Nakşi Şeyh 'Ubeydullah' Nasıl Başladı 'Ağa Şeyh Devlet' Erdoğan Barzani'yi Tanıyor mu?.. 'GİZEMLİ COĞRAFYA'