Anasayfa
23 Kasım 2022 ( 1407 izlenme )

Sezon Açıldı 'Başkan İstifa'

İYİ Parti'den ayrılan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan AKP'ye katıldı.

‘İYİ PARTİ’DEN İSTİFA
İYİ Parti’nin yerel seçimlerde kazandığı en büyük ikinci ilçesi Nazilli’nin Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, kurucusu olduğu partisinden istifa etti. İstifasından sonra kendisine yapılan AKP'ye katılma davetini kabul eden Özcan, partilisi Belediye Meclis AKP’YE KATILIM’ üyesi Ali Gölgesiz ile bazı mahalle muhtarları AKP'ye katıldı.

‘NAZİLLİ’YE İL OLMA SÖZÜ’
Başkan Özcan ile birlikte hareket eden CHP Aydın İl Saymanı Mustafa Ertekin de partisinden istifa ederek AKP'ye geçti. Özcan'ın istifasına ilçe ve il yönetimleri ile yaşadığı krizleri ve ilçesine yeterince hizmet alamadığını gerekçe gösterdiği, AKP'nin ise Özcan’a uzun yıllardır il olma mücadelesi veren Nazilli'nin il olmasını vaat ettiği öğrenildi.

ROZET ERDOĞAN’DAN
Özcan ve arkadaşlarına bu gün yapılan AKP Grup Toplantısında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan rozet taktı. Törende konuşan Özcan, Erdoğan'ın davetine icabet ettiğini belirterek AKP'ye katılmaktan mutlu olduğunu söyledi.

CHP SAYMANI DA AKP’YE GEÇTİ

Nazilli ilçesinin il olması için üzerine düşen görev ve sorumluluktan kaçamayacağını belirten CHP Aydın İl Saymanı Mustafa Ertekin de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1937’de işaret ettiği Nazilli’mizin il olma noktasında yolculuğunu başarı ile taçlandırmak için üyesi olmaktan gurur ve onur duyduğum CHP’den istifa ediyorum” açıklaması yaptı.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Dananın Kuyruğu Kopacak 'Cevheri Tam Gaz' Hazırlık Başladı 'Ayar Geliyor' MHP 'Ünlü İsim İstifa' Tek Soru 'Akar Çıldırdı'