Anasayfa
26 Nisan 2022 ( 5956 izlenme )

Sıra Dışı İddia 'Soylu şakkadak'

T24 yazarı Tolga Şardan, yazısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, kendisini eleştiren bir Jandarma komutanını görevden aldığını yazdı.

‘İSMİ BELLİ’

Şardan, “Komutanın sohbette söylediklerinden bir bölümünü biliyorum. Ancak herhangi bir adli sürece neden olmamak için şimdilik yazmıyorum” dedi. T24 yazarı Tolga Şardan, yazısının ilgili bölümünde şunları yazdı:

‘KOMUTAN SOHBETTE ELEŞTİRDİ’

“Kentteki görevinden önce Ankara'daki Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapması nedeniyle gerek Jandarma Genel Komutanlığı, gerekse İçişleri Bakanlığı'nı yakından tanıyan Jandarma Albay, görev yaptığı kentimizde geçtiğimiz günlerde bir dost sohbetinde İçişleri Bakanı Soylu'nun bazı uygulamalarını eleştirdi.

‘YEREL SİYASETÇİ ANINDA SOYLU’YA’
“Jandarma Komutanı'nın değerlendirmelerinde açıkça Soylu'yu eleştirmesini dinleyen ve geçmişte Soylu ile birlikte aynı partide bulunan bir yerel siyasetçi, Ankara'ya gelerek sohbette konuşulanları İçişleri Bakanı'na aktardı.

‘SOYLU RAHATSIZ’
“Komutanı makamına alan Soylu, kızgın ifadelerle rahatsızlığını aktardı. Kısa süren görüşmenin ardından Soylu, Jandarma Genel Komutanlığı'na "komutanın görevden alınması" talimatını verdi. Komutanın sohbette söylediklerinden bir bölümünü biliyorum. Ancak herhangi bir adli sürece neden olmamak için şimdilik yazmıyorum. Jandarma Genel Komutanlığı da Bakan Soylu'dan gelen talimat üzerine söz konusu komutanı geçici görevle Ankara'ya çekti.”

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dün BİR Bugün İKİ 'Peş Peşe Ayar' Hava Bozuyor 'Kur Loto' Zorlu 'Ne Referandumu Koy Sandığı' Ünlü Sanatçıdan Destek: 'Geçmiş Olsun Elazığ'