Siyasi Manipülasyon: 'İşi CHP'ye Yıkacaklar'

2260 izlenme 19 Ocak 2020
Reklamlar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 15. dönem eğitim faaliyetlerinin tamamlanması dolayısıyla partide düzenlenen sertifika törenine katıldı.

‘CHP VE VEKİLLER İÇİN SUÇ DOSYASI’

Bahçeli, bir gazetecinin, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'li milletvekilleri hakkında suç duyurusunda bulunacağınızı söylemiştiniz, hazırladığınız dosyanın içerisinde neler var?" sorusuna, "Sabaha kadar vaktin varsa dosyayı burada anlatayım size. Ama çok önemli şeyler olduğunu söylemek istiyorum." yanıtını verdi.

‘FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞI’

FETÖ'nün siyasi ayağının nasıl ortaya çıkarılacağı yönündeki soru üzerine de Bahçeli, "Yurtta Sulh Konseyi'ni incelerseniz, onun askeri kanadının dışındaki sivil unsurların kimler olduğunu merak ediyorsanız, siyasi ayağı da bulmuş olursunuz." diye konuştu.

Haber işte böyle…
Emekli albay Erdal Sarızeybek son yazdığı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı kitabında Fetö’nün siyasi ayağını açıkladı. Fetö’nün gerçek yüzü maskeleniyor diyen Sarızeybek asıl olarak bugüne kadar hiç dile getirilmeyen kripto hücrelerle mücadele edilmesi gerektiğini söyledi ve bu hücrelerin nasıl açığa çıkarılacağını da anlattı. Kitaptan konuyla ilgili bölümde dikkat çeken ifadeler şöyle;

‘FETÖ: ABİLER, ABLALAR, F TİPİ VE KRİPTO HÜCRELER’

“ Başta Cemaat derken F tipi ve şimdi de Fetö olan bu yapıyla ilgili çok şey söylendi ama akılda kalıcı bir şema sanıyorum Usta tarafından çizildi; üç katlı bir çete!.. Gerçi çete demek Fetö’yü tam olarak ifade etmiyor olsa da çünkü daha karmaşık ve küresel bir yapı bu, en azından üç katlı olduğu doğru; tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet olan bir şebeke! 

‘İBADET KATI ÇAYCI BAKLAVACI BÖREKÇİ…’

İbadet katında yer alan grup aslında cemaatin ta kendisi ve çok geniş bir toplum kesimine hitap ediyor. Dini öğretisini Said-i Nursi eliyle Halidi Nakşibendi Tarikatından alıyor tıpkı Adıyaman Menzil gibi. Medyaya düşen çaycı simitçi börekçi ya da emekli memur işçi şeklindeki tanımlamalar aslında işte bu kesim. Toplum zaten bu tabanı iyi biliyor belki çoğunu tanıyor. Masum dini inançlarla Gülen’e bu kesimin bağlanışı ve büyümesi herkesin gözü önünde oldu, gizlisi saklısı yok. Kaldı ki bunda siyasi iktidarın payı çok büyük. Belediye ve devlet destekli yapılan ve yurdun dört bir köşesinde düzenlenen Türkçe olimpiyatları itici güç oldu, yanında yurtlar, pansiyonlar, dershaneler… 

‘FETÖ’NÜN ABİ VE ABLALARI MİSYONER KADRO’

Gerçekten de Türkiye’nin mücadele stratejisinin hedefinde ekmeğini inançları uğruna paylaşan tabandakiler değil, asıl abiler ve ablalar olmalı. Bunlar Misyonerden beter Misyoner olan bir yapı ve memlekette girmediği yer kalmadı; Mahalleler, evler, camiler, vakıflar, dernekler, okullar, yurtlar, pansiyonlar… Her yere girdiler, her gence el attılar, beyin yıkadılar ve onları tıpkı bir robota dönüştürdüler. Ama aklınızda olsun, ülkemizde kelimenin tam anlamıyla casusluk şebekesini kuranlar işte bu Gülen’in abi ve ablalarıdır. 

‘FETÖNÜN TİCARET KATI ŞİMDİ EL DEĞİŞTİRİYOR’

Üç katlı Fetö’nün ticaret katına gelince… Burada küçük esnaftan tutun da en büyüğüne kadar zincirleme giden ve inançları paraya tahvil eden bir grup yer alıyor ki bunun da zaten gizlisi saklısı yok, herkes biliyor. Siyasi iktidar da biliyor hatta çoğunu tanıyor. Çünkü tutun belediyelerden ta kamu kurumlarına kadar aralarında ihale ilişkileri var, para ilişkileri var. Her ne kadar bu ticaretin siyasi figürleri hala ortaya çıkmamış olsa da bunların çoğu yargılanıyor şu anda. Belki bu noktada ilginç olanı, Fetö’yle bağlantılı bu şirketlerin yönetimlerine siyasi iktidarla bağlantılı kadroların getirilmiş oluşu. Yani inançları paraya tahvil eden bu sermaye grubu şimdi el değiştiriyor.

‘KRİPTO HÜCRELER VE F TİPİ’


Tavana gelince yani en üst kattakiler, Usta’nın ihanet dediği grup… Yine bana sorarsanız üzerinde durulması gereken bir diğer konu da bu olmalı. Çünkü devletin tepe kadrolarına sızmış ya da sızdırılmış olan ihanet hücreleri işte bu grupta yer alıyor. Peş peşe darbeleri tetikleyenler bunlar, örgütün kripto beyin takımı bu!.. ‘F Tipi’ bu grubun sadece bir parçası, sahte delil, yasa dışı dinleme gibi ayak işlerini yapan bir maşa. 

NERDE BU ABİLER ABLALAR…


Dolayısıyla bugün karşımıza gerçek tehdit olan iki grup çıkıyor; abiler ablalar ile kripto hücreler. F Tipi açığa çıkarıldı, yargılanıyor ama bu kripto hücrelerle abi ve ablalara karşı nedense bir arpa boyu bile mesafe kat edilmedi. Öte yanda, abileri ve ablaları yöneten Kripto hücreler olduğu için, Türkiye Fetö’ye karşı mücadelede tüm enerjisini bu hücreleri çökertmek için harcamalıydı ama olmadı hala da olmuyor.

BÖYLE BİR MÜCADELEDEN SONUÇ ÇIKMAZ’

Şu sıralar görüyoruz işte…Her gün neredeyse üç beş on elli yüz kişi gözaltına alınıyor, kimi tutuklanıyor kimi ise serbest kalıyor. Ajanslara düşen haberlerden bunların hepsinin ankesörlü telefonlara konu olduğu için soruşturmaya tabi tutulduğu anlaşılıyor. İyi tamam da tepedeki kripto hücreler açığa çıkarılmadan buradan ne sonuç beklenebilir ki... 

SİYASİ MANİPÜLASYON: ‘FETÖ’NÜN GERÇEK YÜZÜ MASKELENİYOR, MÜCADELE SULANDIRILIYOR’


Birkaç milyonu aşkın kişinin şu ya da bu şekilde var olan Cemaat ilişkisi gözönüne alındığında, isterseniz her gün binlerce kişiyi gözaltına alın, soruşturma yapın, tutuklayın ama aldığınız bu kişilerin kripto hücrelerle bağı yoksa mücadeleniz boşadır, göstermelik olur. Öte yanda… Fetö’nün karanlık ve derin yüzüne pencereler açıldığında, Usta’nın Fetö’yle mücadele stratejisini anlamak zorlaşıyor. Bu noktada  insan aklı gerçek amacın Fetö’yü bitirmek mi yoksa zaten toplum tarafından cemaatçi ya da F Tipi olarak bilinen insanları yargı önüne çıkarmakla ‘Fetö’nün kripto yüzünü’ gizlemek mi diye sormadan edemiyor…”

Erdal Sarızeybek

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Geçim Sıkıntısı Çekiyorum' dedi... 'Tavsiye İlginç' Soylu'dan Hakkari Şov' Sakin sakin... tane tane konuştu: 'Memleketi Talan mı Edeceksiniz' Gerçek görüntüler... 'HABUR'DA NE OLDU'