Anasayfa
05 Mayıs 2019 ( 727 izlenme )

son dakika... İSTANBUL SEÇİMİNDE FETÖ SORUŞTURMASI!..

Anadolu Ajansı, İstanbul seçimlerinde usulsüzlük soruşturmasında 43 şüphelinin FETÖ ile irtibatı tespit edildiğini duyurdu. Ajanslara düşen Anadolu Ajansı haberinde “İstanbul'da sandık kurulu başkan ve üyeleri soruşturmasında 43 kişinin FETÖ irtibatı” bulunduğu bildirildi.
Gelişmeleri bildireceğiz...

AKP'DEN BİR SUÇ DUYURUSU DAHA!..

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "KHK'lılarla ilgili YSK'ya ek dilekçe vereceğiz" dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul seçimlerine yönelik itirazlar hakkında "KHK ile kamudan ihraç edilenlerin oy kullanmasına ilişkin YSK'ya ek dilekçe vereceğiz" dedi.

AKP DAHA ÖNCE 'SEÇİM KURULU... SANDIK BAŞI... HERKESE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ’ DEMİŞTİ'

Geçtiğimiz gün açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "Sandık başında rol alanlarla, seçim kurulunda rol alan herkesle ilgili inceleme ve araştırma yapıyoruz. Bu iki noktada görev yapmış herkesle ilgili ne türden suç duyurusunda bulunacağımızı, önümüzdeki günlerde netleştirmiş olacağız. Peş peşe suç duyurularında bulunacağız" dedi.

'KANUNSUZLUK DEMEYECEĞİZ DE NE DİYECEĞİZ?'

"İlçe seçim kurulu başkanları, yasa yapma yetkisine sahip midir?" diye soran AK Partili Yavuz, "İlçe seçim kurulları yasaya rağmen açık, net olan maddeye rağmen kendisi bir kanun koyucu yerine geçerek hüküm kurma yetkisine sahip midir? Biz şimdi buna 'kanunsuzluk' demeyeceğiz de, buna 'seçim yolsuzluğu' demeyeceğiz de neye diyeceğiz" diyerek seçim kurullarını da eleştirdi.

‘PEŞ PEŞE SUÇ DUYURULARINDA BULUNACAĞIZ’

Seçimin yenilenmesi durumunda adayların aynı olacağını ifade eden Yavuz, AK Partinin bulunacağı suç duyuruları hakkında da "Sandık başında rol alanlarla, seçim kurulunda rol alan herkesle ilgili inceleme ve araştırma yapıyoruz. Bu iki noktada görev yapmış herkesle ilgili ne türden suç duyurusunda bulunacağımızı, önümüzdeki günlerde netleştirmiş olacağız. Peş peşe suç duyurularında bulunacağız, kaldı ki bir şekilde suç duyurularında bulunulmaya başlanmıştır" açıklamasında bulundu.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dilipak saftan çıktı: 'BEN YOKUM' Soylu'dan Hakkari Şov' Türk Tarihinde Bir İlk 'Hoybun' Erdoğan Karar Verdi: 'ADI DEĞİŞTİ'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bahçeli: 'CEM YILMAZ'I ARTIK SEVEMEM'