Anasayfa
19 Ocak 2020 ( 875 izlenme )

Son Söz Söylendi: 'Bu Böyle Gitmez'

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, yargı bağımsızlığı vurgusu yaptı. İktidara seslendi, “Parlamenter sisteme geçmediğimiz sürece ülkede huzur da olmaz” dedi.

Ankara'da yayın yapan Harman Radyo'da Hüseyin Bekar'ın hazırladığı programda Sözcü'nün de sorularını cevaplandıran Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, millet ittifakında demokratik parlamenter sisteme dönüşün önemli rol oynadığını belirtti ve şunları söyledi:

‘MECLİS YERİ GELDİĞİNDE CUMHURBAŞKANINI DENETLEMELİ, SORGULAMALI’

“TBMM, cumhurbaşkanını denetleyecek, yeri geldiğinde de sorgulayacak güçte olmalı. Parlamenter sisteme geçişle birlikte ülkenin tansiyonu da düşecektir. Mevcut sistem kutuplaştırmayla sebep oluyor. Bu sistem değişmediği takdirde huzur olmaz.”

Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi ile Ali Babacan'ın kurması beklenen siyasi partinin de ülkemiz için önemli bir adım olduğunu anlatan Temel Karamollaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘AKLI BAŞINDA HERKES BU PROJEYE KARŞI ÇIKIYOR’

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları milli görüşten koparken prensiplerini ortaya koydular. Bunlar arasında adalet, toplumsal başarış, şeffaflık, liyakata önem verilmesi gibi konular vardı. AKP bunlardan uzaklaştı. AKP'den kopanlar da ayrılma gerekçeleri olarak aynı şeyleri söylüyor. Kanal üzerinden bir kutuplaştırma başladı. Bu kanala ihtiyaç olmadığı ortada. Aklı başında herkes bu projeye karşı çıkıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan gereksiz tartışmayla toplumu meşgul ediyor. Ama artık millet eskisi gibi itibar etmiyor.”

‘ADALET OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ’

Ekonomik ve sosyal krizin çok derin olduğunu vurgulayan SP lideri Temel Karamollaoğlu, “Geri dönüşü olmayan yatırımlarla bu kriz atlatılamaz. Üretime yönelik yatırımlar yapılmalı. İşsizlik oranı yüzde 12 civarında bunların içinde genç üniversite mezunu işsiz oranı yüzde 26 olmuş. Bu korkunç bir oran. Sosyal kriz de almış başını gidiyor. Bu krizden çıkmak için hukuk ve demokrasinin tam olarak uygulanması lazım. Adalet olmadan hiçbir sistemi oturtamazsınız. Yolsuzluk, rüşvet, israf kural haline gelmiş. Denetim mekanizmasını çalıştırmazsanız bu daha da artar. Bugün ülkemizde denetim yok” dedi.

Kaynak:Saygı Öztürk/Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İBB çıldırdı: 'İMAMOĞLU'NU BİR GECEDE SİLDİLER' Erdoğan: 'BUGÜNE KADAR KONUŞMADIM AMA YETTİ ARTIK' YSK'dan Karar: 'Daha Önce de Yapmıştık' Saray' Ağır Gönderme: ‘HARAM LOKMANIN GİRDİĞİ HER YER BOZULUR’

Bakmadan Geçme!

KAPAT
iş değişti!.. Erbil'den Ankara'ya ŞÜKRAN!..