CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, bugün Mecliste düzenlediği basın toplantısında Gara operasyonunun yapılış sürecini eleştirdi. Antmen 2013'teki tutanağı paylaşarak, “Askerimiz 2013'te PKK’lı hainlerin yerini belirledi ve tam operasyon yapacaklardı ki Van Valisi ‘Mevziden çıkmayın’ dedi. Jandarma da bu tutanağı tuttu. Peki o valiye ne oldu? Daha önemli bir göreve atanarak Diyarbakır Valisi yapıldı! İşte AKP terörle böyle mücadele ediyor! ” dedi.

‘UTANMASALAR CHP YAPTI DİYECEKLER’
Antmen, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, hatasını ört pas edebilmek için hemen tebrik mektupları ve methiyeler düzdüğünü öne sürerek, “Yani, bu ülkede her şey olabiliyorsunuz ama bir türlü rezil olmuyorsunuz! İstifa etmiyorsunuz. Başarı olunca hemen ‘biz yaptık’ oluyor. Başarısız olduklarında muhalefeti suçluyorlar. Sizin davulla zurnayla başlattığınız operasyonu CHP mi yaptı? Utanmasalar bunu bile diyecekler” ifadelerini kullandı.

’13 ŞEHİT, BUNUN BİR BEDELİ OLMALI’
“Bunun sorumluluğu kimde? Cumhurbaşkanı Erdoğan hani müjde verecekti? Ama veremedi. Demek ki ortada koca bir başarısızlık var. Bunun bir bedeli olmayacak mı? Şehitlerimizin sorumluluğunu kim üzerine alacak? İstanbul’da yerel seçimleri kazanmak için terör örgütü üyesini TRT’ye çıkaranlar, Öcalan’ın mektubunu okutanlar bunlar değil mi? Oslo’da, Habur’da PKK ile görüşen bunlar değil mi? Ben dün bir soru önergesi ile de hem Milli Savunma Bakanı hem de İçişleri Bakanı’na bazı sorular yönelttim. Çok net olan bu soruları sizlerle paylaşmak istiyorum;

‘VALİ PKK’YA KARŞI OPERASYONU DURDURDU’
“Askerimiz 2013'te PKK’lı hainlerin yerini belirledi ve tam operasyon yapacaklardı ki Van Valisi ‘Mevziden çıkmayın’ dedi. Jandarma da bu tutanağı tuttu. Peki o valiye ne oldu? Daha önemli bir göreve atanarak Diyarbakır Valisi yapıldı! İşte AKP terörle böyle mücadele ediyor! Bakın bu da tutanağı. Buyurun. “

‘BÖYLE KAÇ TALİMAT VAR’
“Şimdi insan sormadan edemiyor; -Acaba 13 evladımızı ve 3 askerimizi Gara'da şehit edenlerin arasında; valinin talimatı ve engeli ile kurtulan PKK'lılar da var mıydı?
-Bugüne kadar iktidarın "terör örgütüne dokunmayın" talimatı ile kaç operasyon durduruldu ve bu sayede kaç PKK'lı kurtuldu? Bu kurtulan PKK'lılar kaç evladımızı şehit etti?
-Durdurulan operasyon kararlarının kaçı merkez yönetimce; kaçı valilerce alınmıştır? ”

"BUGÜN BAŞSAĞLIĞI DİLEYENLER DÜN ŞEHİTLERİMİZE HAİN DİYORDU"
“Utanç verici başka bir şey de iktidarın trol ordusu. İletişim Başkanlığına bağlı bu paralı troller asker ve polislerimiz rehin alındıklarında onları neredeyse vatan hainliği ile suçluyorlardı. Şimdi de utanmadan, sıkılmadan şehitlerimize başsağlığı dileyen tweetler atıyorlar. Yazıklar olsun. Türkiye, tarihinde hiçbir zaman bu kadar aymazlığı, utanmazlığı, yüzsüzlüğü bir arada görmemiştir.”

Kaynak: Cumhuriyet

Sonunda 'Belgesi Çıktı'