Sonunda Bıktırdılar 'İş Çok Para Yok'

2523 izlenme 12 Ağustos 2020
Reklamlar
Adıyaman'ın Kahta ilçesindeki devlet hastanesinde, korona virüs salgını nedeniyle 2 aydır döner sermayeden para alamayan sağlık çalışanları, çalıştıkları hastane önünde eylem yaptı. İki maske takan sağlık çalışanları birini çıkararak tepki için hastane önünde bıraktı.

2 AYDIR ÖDEME YOK
Kahta Devlet Hastanesi'nde çalışan sağlık personeli, korona virüs salgını nedeniyle son 2 ayda döner sermayeden hiç para alamadıkları için çalıştıkları hastane önünde sosyal mesafe kuralına uyarak eylem yaptı. Sağlık çalışanları, 1 dakikalık sessiz eylemin ardından taktıkları iki maskeden birini hastane önüne bırakarak tepki gösterdiler. 

BAKAN 'GURUR DUYUN'
Öte yanda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medya üzerinden yaptığı “Hekimlerimizle, sağlık sistemimizle gurur duyalım” paylaşımı, sağlık çalışanlarının eleştirilerine maruz kalmıştı. Üniversite tercih etkinliği katılan Koca, “Sağlık hizmeti bir takım işidir ve her sağlık çalışanı bu takımın bir üyesidir” ifadelerini kullandı.  

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Açık Açık 'Görüntülendi' 24 Saat Oldu, Çıt Yok 'Gece Yarısı Meçhul Konvoy' Vali 'Bir Hediye Ver Artık' Erdoğan'a Çağrı: 'DERHAL İSTİFA'