Sordular 'Öyle misin'

12024 izlenme 25 Haziran 2020
Reklamlar
BMM eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi AKP'li Bülent Arınç, Haber Global kanalında yayınlanan 40 programında Jülide Ateş'in karşısında sorularını yanıtladı. 15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişiminin ardından çokça eleştirilen ve neredeyse herkesin cevabını Bülent Arınç'tan duymak istediği soruyu Jülide Ateş yöneltti. Ateş'in "FETÖ'cü müsünüz?" sorusunu yanıtlayan Arınç şu yanıtı verdi:

'BAŞKALARINA SORUN, ERDOĞAN DA AYNI ŞEYLERİ SÖYLEDİ'
"Değilim. Bu bana yapılacak en kötü iftira olur. Çünkü bu sözün arkasından başkalarına sormanız da gerekir. Türkçe olimpiyatlarının hepsine katıldım. Meclis başkanıyken ödül de koydum. Bunların okullarına da gittim. Türkiye'nin aleyhine bir şey sezinlemedim. Benim söylediklerimi Binali Yıldırım, Bekir Bozdağ ve Recep Tayyip Erdoğan da söyledi. Herkes söyledi.”

‘ALDATILDIK AMA SUÇ BİZİM DEĞİL'

“ Hiçbir istihbarat raporunda '15 Temmuz' gibi notun gelmediği MGK toplantılarına katılmış biri olarak söylüyorum; Eğer bizi aldatmışlarsa bu suç bizim değil. Sezseydik kafalarını ezerdik. Evet emniyet ve asker içindeki yapılanmadan zaman zaman bahsedildi ama 15 Temmuz gibi kalkışmadan kimse söz etmedi. O nedenle kendimi FETÖ'cü olarak görmüyorum."

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Pazar Alanından Muhteşem Mesaj!.. Erdoğan Topu Attı: 'Kaleden Kaleye' Birinci Duramıyor 'Tepeli Hedef' Rus Ajansı Duyurdu: 'VURURUZ'