Anasayfa
12 Mayıs 2019 ( 8538 izlenme )

Soylu: 'BEN HAYATIMDA BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM'

YSK'nın 6 Mayıs kararıyla iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde hile yapıldığını ileri süren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Hileyi 39 ilçede yapmaya güçleri yetmedi, hileyi 39 ilçenin belediye meclislerinde yapmaya güçleri yetmedi, takatları İstanbul'un tümünde 'acaba arada ufak bir fark olur da buraya müdahale edebilir miyiz?' diye büyükşehir belediyesinde yapmaya yetti. " dedi.

İstanbul Güngören'de Trabzonlular Derneği tarafından düzenlenen sahur programına katılan Soylu, Türkiye'nin önünde 2023 gibi çok önemli bir hedef olduğuna belirterek şunları söyledi:

‘BEN BÖYLE USTALIKLI BİR HİLE GÖRMEDİM’

"Diyeceksiniz ki ne oldu da bu seçimler yenileniyor? Çok net bir şey oldu, bu seçimde hile oldu. Ben sandık kurulu başkanlığı, ilçe seçim kurulu üyeliği yaptım. Yıllardan beri, il başkanıyken il ve ilçe seçim kurullarına itirazlar yaptım ama ben hayatımda bir hilenin böyle ustalıkla gerçekleştirildiği başka bir seçim görmedim" dedi. Soylu sözlerine şöyle devam etti:

'HİLEYİ 39 İLÇEDE YAPMAYA GÜÇLERİ YETMEDİ'

"Efendim bir zarfın içerisinde dört tane pusula var, muhtarda gerçekleşmedi de ilçe belediyelerinde gerçekleşmedi de sadece büyükşehir belediyesinde mi gerçekleşti?' Evet. Hileyi 39 ilçede yapmaya güçleri yetmedi, hileyi 39 ilçenin belediye meclislerinde yapmaya güçleri yetmedi, takatları İstanbul'un tümünde 'acaba arada ufak bir fark olur da buraya müdahale edebilir miyiz?' diye büyükşehir belediyesinde yapmaya yetti. Hedef de büyükşehirdi zaten. 

Allah'ınızı severseniz itiraz edilen sandıklardan hiç mi bunlara oy çıkmaz? Aradaki fark 29 binden 13 bine mi düşer? Onlara da çıksın. Eğer iki siyasi parti birbirine yakın oy almışsa, geçersiz sayılanlardan AK Parti'ye ne kadar çıkarsa Cumhuriyet Halk Partisi'ne de o kadar çıkması lazım. Dünyanın her yerinde bu böyledir."

‘HAYDİ GELSİNLER HÜKÜMETİN BASKI YAPTIĞINA DAİR EN UFAK BİR İŞARET BULSUNLAR’


"Tutanak var altında imza yok, sandık başkanı olması gerekenden farklı. Bütün bunların üzerine 'Tamam böyle olmuş ama siz de bunu kabul edin' demek bundan sonra olacakların önünü açmak demektir. Seçim bizim en önemli teminatlarımızdan biridir. Haydi gelsinler de seçime hükümetin bir baskı yaptığına yönelik bir tek işaret bulsunlar. Bundan önceki seçimlerde de bulamadılar, bulamazlar. Onun için biz seçim sistemimize halel getirtmemeliyiz" dedi.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakanlık Duyurdu: '800 IŞİDLİ SERBEST' iş karıştı: 'ERDOĞAN YOK DİYOR YILDIRIM VAR DİYOR' Altaylı Ağır Vurdu: Uzaya Çıksanız Kim Takar' Dervişoğlu Noktayı Koydu 'O Nesil Şimdi Saray'da'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Tepkiler Büyüyor 'Böyle Gitmez'