Soylu Geldi 'Meclis Karıştı'

5478 izlenme 08 Aralık 2021
Reklamlar
Meclis’teki bütçe görüşmelerinde ‘Soylu’ gerginliği yaşandı. Meclis’teki gerginlikte CHP’li Özgür Özel, AKP’li vekillerin saldırısına uğradı. Kavga nedeniyle görüşmeye ara verildi.

SOYLU SAHTEKARSIN DEDİ MECLİS KARIŞTI
Meclis’te İçişleri Bakanlığı bütçe görüşmelerinin görüşüldüğü sırada kavga çıktı. CHP Bursa milletvekili Erkan Aydın kürsüde konuşma yaparken Sezgin Baran Kormaz ile ilgili eleştirilerde bulunduğu sırada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Sahtekarsın” dedi.

SOYLU’NUN SÖZLERİ FİTİLİ ATEŞLEDİ, MECLİS’TE KAVGA
Bunun üzerine Erkan Aydın “Aynen iade ediyorum” karşılığını verdi. Daha sonra CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Süleyman Soylu arasında sözlü sataşma yaşandı. Tansiyon yükselten tartışma yumruklu kavgaya dönüştü. AKP ile CHP’li milletvekilleri birbirine girdi. Kavga üzerine Meclis Başkanı oturuma ara verdi.

ÖZGÜR ÖZEL’E YUMRUKLU SALDIRI

TELE1 Programcısı Fatih Ertürk Meclis’te yaşanan kavgayı şu sözlerle anlattı: “Parlamentoda bu sabah saatlerinden itibaren bir gerilim var. Mesele de Süleyman Soylu. Bütçeler karma görüşülüyor. CHP’liler Soylu’ya sert sözlerle yüklendi. Uyuşturucudan ve hakkındaki iddialardan bahsettiler. Kriminal bir Bakan olduğunu söylediler. Bu lafların ardından Soylu ayağa kalkarak, “Doğru dürüst konuş” dedi. Özgür Özel de ayağa kalktı ve münakaşa başladı. Özgür Özel Soylu’nun olduğu alana doğru gitti. AKP’li vekiller de koşarak Soylu’nun önünde set kurdu. AKP’li vekiller tarafından Özgür Özel’e yumruklu saldırı yapıldı.”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Büyük Kehanet 'Bahçeli Erken Seçim' İtalya 'Durum Ağır' Özdil Taşı Koydu 'Öyle Değil İşte Böyle' Kızılay'dan Savunma: 'KAÇIRMAK başka KAÇINMAK başka'