Anasayfa
26 Şubat 2019 ( 2588 izlenme )

Soylu İstanbul'da: 'N'OLURSUNUZ ONLARI MUSALLAT ETMEYİN'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın 'İstanbul için büyük bir fırsat' olduğunu söyleyerek, "Ne olursunuz İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne HDP'yi, PKK'yı musallat etmeyin" ifadesini kullandı.

Gaziosmanpaşa'da katıldığı bir etkinlikte konuşan İçişleri Bakanı Soylu, Türkiye genelinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. 31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kaldığını hatırlatan Soylu, şu ifadeleri kullandı:

‘BİNALİ BEY MEMLEKETİN YETİŞTİRDİĞİ BİR İNSAN’

"Binali Bey, bu memleketin yetiştirdiği, bilgisini, tecrübesini, aynı zamanda en önemli üstünlüğü pratik çözme meselesini en iyi bilen insanlardan biridir. Ben Binali Bey'in İstanbul ve hepimiz için büyük fırsat olduğunu düşünüyorum. Ulaştırma Bakanlığı'nda, daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde, daha sonra Başbakanlık ve Meclis Başkanlığı'nda elde ettiği bilgi ve becerinin tamamına yansıtacak. Tam da İstanbul'un bugün buna ihtiyacı var. İstanbul'un bir sıçramaya daha ihtiyacı var.”

‘N’OLUR İ,BBB’YE HDP’Yİ MUSALLAT ETMEYİN’

“ İstanbul bunu yapar. Önümüzdeki 5 yıl Allah nasip ederse belediyelerde büyük işler başarılacak. Burada çok iyi bir takım olacak. Bir taraftan Cumhur İttifakı, bir tarafta Binali Bey, bir taraftan Hasan Tahsin Bey'in emrine amadeyiz. Yeter ki milletimiz hizmetle buluşsun. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Ziya Paşa'dan söylediği bir sözü var. 'Eşek ölür, kalır semeri. İnsan ölür kalır eseri.' Eser bırakmak lazım memlekete. Ne olursunuz İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne HDP'yi, PKK'yı musallat etmeyin."

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DEV MAĞAZA ZİNCİRİ SATILDI!.. Öztrak 'Savcılar Göreve' Yunan 'İşi Bitirdi' 'Yerli Otomobil Kayıp'