Soylu İzin Vermemiş 'Sendika Ayakta'

11550 izlenme 12 Kasım 2021
Reklamlar
Belediye-İş Sendikası, Ordu'da Gürgentepe ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Yaşar Şahin'in, sendikadan istifa etmeyen iki çalışanı hakaret ederek odasından kovmasına dair bir açıklama yaptı. Açıklamada ‘Sendikamızın, Yaşar Şahin başta olmak üzere ilgili kişiler yargılanması için 2019 yılında Gürgentepe Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı başvuruya, aradan aylar yıllar geçmesine rağmen İçişleri Bakanlığı tarafından olumlu ya da olumsuz bir karar verilmemiş, beklemeye bırakılmıştır" ifadeleri yer aldı.

MAHKEME DOSYASINDA GÖRÜNTÜLER VAR
Ordu’nun Gürgentepe ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Yaşar Şahin, belediye işçilerine sendikadan istifa etmeleri yönünde baskı yapmış, ardından Şahin, sendikadan istifa etmeyen şehit yakını ve belediye işçisi olan Sevinç Karaca'ya hakaret ederek belediyeden kovmuştu.

AKP’Lİ BAŞKAN İŞİNE SON VERDİ

Gürgentepe'nin daha önceki AKP'li belediye başkanı, işçileri Belediye-İş Sendikası'na üye yaptırmıştı. Ancak 2019 mart seçimleri sonrasında ilçenin yeni belediye başkanı olan Yaşar Şahin, belediye çalışanlarının sendikadan ayrılmalarını istemiş, buna direnen belediyedeki temizlik işçisi Sevinç Karaca'nın ise işine son verilmişti.

BELEDİYE-İŞ SENDİKASI'NDAN AÇIKLAMA ‘HADİSZ SEVİYESİZ AHLAKSIZ TAVIR’
Belediye-İş Sendikası, konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Sendikadan yapılan açıklamada, "Ordu Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin’nin; Belediye-İş üyesi şehit yakını, Sevinç Karaca’ya yönelik hadsiz, seviyesiz, gayri ahlaki tutumu her emekçinin en doğal hakkı olan sendika seçme özgürlüğünün ihlalidir" denildi.

‘İÇİŞLERİ ABAKANLIĞI AYLARDIR YILLARDIR SORUŞTURMA İZNİ VERMEDİ’
Açıklamada ayrıca, "Sendikamızın, Yaşar Şahin başta olmak üzere ilgili kişiler yargılanması için 2019 yılında Gürgentepe Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı başvuruya, aradan aylar yıllar geçmesine rağmen İçişleri Bakanlığı tarafından olumlu ya da olumsuz bir karar verilmemiş, beklemeye bırakılmıştır" ifadeleri yer aldı.

'SELVİ 'DERHAL İHRAÇ EDİN'
Öte yanda AKP'ye yakınlığı ile bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, şehit yakınına hakaret eden AKP'li belediye başkanına ilişkin paylaşım yaptı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Selvi, ''Bir kadına,bir şehit yakınına,”Alçak” diyen Belediye Başkanı AK Parti’den derhal ihraç edilmeli.Bu ülke şehitlerin omuzlarında yükselmektedir. Şehitlerimizin yakınlarına küfredenlerden,alçak diyenlerden bunun hesabı sorulmalı'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Kovun' dedi.. Video düştü' Erdoğan 'Hesabını Sorarız' Erdal Sarızeybek Kimdir?.. İnce Taşı Koydu: 'Size Herkes Güler'