Soylu Konuştu 'Meclis Karıştı'

6783 izlenme 22 Kasım 2021
Reklamlar
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç komisyonda tartıştı. Bakan Soylu komisyonu terk etti.

SOYLU’YA KORUMA ORDUSU

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, İçişleri Bakanlığının 2022 yılı bütçesinin görüşmeleri tartışma ile başladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu salona çok sayıda koruma polisi ile gelince tepki çekti. Muhalefet milletvekilleri ile tartışan Bakan Soylu salonu terk etti.

10 DOLAR ALAN SİYASETÇİYİ AÇIKLAYIN

2022 yılı bütçesine ilişkin bilgilerin paylaşıldığı komisyonda ilk tartışma HDP'li Garo Paylan'ın usul hakkındaki konuşması sırasında çıktı. Paylan ‘'Bakan bey Hrant Dink cinayetinde parmağı olanları ve 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıklasın'' dedi. Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz ise ‘'Suiistimal etmeyin, usul hakkında söz istediniz'' dedi. Paylan da ‘'Burası hesap verilen yer'' cevabını verdi. CHP’li vekiller komisyonda “10 bin dolar alan siyasetçi kim?” yazılı pankart açtı.

SOYLU’DAN ÖZKOÇ’A ‘BEN KONUŞURKEN GÜLME’
Daha sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu terörle mücadele kapsamındaki faaliyetleri anlatırken CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’a dönerek, “Ben konuşurken gülme” dedi. Soylu’nun sözlerinin ardından tansiyon yükseldi. CHP’li, İYİ Partili ve HDP’li vekiller ayağa kalkarak Soylu'yu protesto etti. Bakan Soylu komisyonu terk ederken Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz ara vermek zorunda kaldı.

10 BİN DOLAR ALAN SİYASETÇİ POLEMİĞİ
Aranın ardından başlayan ikinci oturumda da tartışma yaşandı. Soylu, “Sedat Peker’den 10 bin dolar maaş alan siyasetçi var” açıklaması hatırlatılınca, “Ben 10 bin doları alan siyasetçiyi söylerim siz de başka şeyler söylemek zorunda kalırsınız. Kılıçdaroğlu, Bylock kullanan vekilleri açıklasın, ben de 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıklarım” yanıtını verdi.

SİLAHLARIN GÖLGESİNDE GÖRÜŞME OLMAZ

Daha sonra CHP'li Abdüllatif Şener, ‘'Bu kadar koruma olmaz, burası koruma görevlileri ile doldu, silahların gölgesinde görüşme olmaz, burası ayrı bir erktir. Bu salona girme yetkisi olanların dışındaki herkesi dışarı çıkarın'' dedi. Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz da tüm bakanlıklara bilgi verip, salonda abartılı bir görüntü olmamasını istediklerini belirtti.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cübbeli İşi İlerletti 'Bir Mızrak Boyu Olsun' Nerdeen Nereye... 'Muavenet' Aynı Tas Aynı Hamam' Cübbeli' Genelkurmay 'Özal - ABD'