Anasayfa
19 Haziran 2019 ( 3089 izlenme )

Soylu İşi İlerletti: 'SIZMA OLACAK ONUN İÇİN BURDAYIM'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Ekrem İmamoğlu üzerinden PKK İstanbul'a sızmaya çalışacak, ben de aval aval bakacağım. Ben bir cümle de olsa, bir kişiyi de bulsam 23 Haziran'a kadar anlatacağım." dedi.

‘BANA SEN BAKANSIN NE İŞİN BURDA DEMİŞ’

31 Mart seçiminde Cumhur İttifakı olarak aldıkları yüzde 52 oy oranının omuzlarına büyük bir sorumluluk yüklediğini belirten Soylu, vatandaşların kendilerini destekleyerek uyguladıkları politikaları beğendiklerini ifade ettiklerini vurguladı. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun kendisine "Senin İstanbul'da ne işin var, sen İçişleri Bakanısın." dediğini aktaran Soylu, şunları kaydetti:

‘İSTANBUL’A BORCUMUZ VAR, ONUN İÇİN BURADAYIM’


"Üzerimdeki sorumluluğu biliyorum. 24 saatin 20 saati çalışan bir kardeşinizim. İçişleri Bakanı olduğum günden bugüne kadar, millet kafasını rahat bir şekilde yatağa koymadan uyumadım. Bana diyor ki, 'Senin İstanbul'da ne işin var?' Bugün ondan izin kağıdı aldım da geldim. İstanbul'da şu işim var. Bizim borcumuz var. İstanbul'a borcumuz var. Bedirhan bebeğe borcumuz var.”

‘ÇOK BORÇLUYUZ’


“Annesini babasını bırakıp ta Batman'ın Kozluk'unda oradaki çocuklar birilerine kanmasınlar, aydınlık yarınlarına adım atsınlar diye onlara orada öğretmenlik yapan Aybüke kızımıza bizim borcumuz var. Gümüşhane'ye giderken katledilen Necmettin öğretmene borcumuz var. Masumiyetinden başka hiçbir şeyi olmayan Eren Bülbül kardeşimize bizim borcumuz var”.

‘PKKLILAR İSTANBUL’A SIZACAK’

“ Ekrem İmamoğlu üzerinden PKK İstanbul'a sızmaya çalışacak, ben de aval aval bakacağım. İçişleri Bakanı koltuğunda oturacağım, 'Nasıl olsa bu koltuk bizimdir, yüzde 52 oy aldık' diyeceğiz ondan sonra İstanbul'a onların sızmasını bir vesileyle orada aval aval bakarak seyirci kalacağım. Ben bir cümle de olsa, bir kişiyi de bulsam 23 Haziran'a kadar anlatacağım."

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tivit Uçtu: 'HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK' 'EKONOMİDE GÜNDEMİ SARSAN AÇIKLAMA' Koca Prof'tan Savunma: 'DEDİM ama ÖYLE DEMEDİM' İnce'nin TİVİTİ ANKARA'YA DÜŞTÜ!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Hatipoğlu'na 'Zor Soru'