Soylu şaşırdı!.. 'BAKIN NEDEN AKP'YE GEÇMİŞ'

4783 izlenme 05 Aralık 2018
Reklamlar
CNN Türk ekranlarından Buket Aydın'ın sunduğu 40'a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuk oldu. Bakan Soylu, “Neden muhalefet ettiğiniz AK Parti’ye katıldınız?” sorusunu cevapladı.Süleyman Soylu'nun açıklaması şöyle;

‘CHP’YE KARŞIYIZ ONDAN’

" Ben buraya doğmuşum. Aileden, atadan, deden bu yönde doğmuşum... Eskiden Demokrat Partiliydik, sonra Doğru Yol Partili olduk, şimdi Ak Partiliyiz. Bunu şu örnekle açıklayayım.... Eskiden Demokrat Parti'nin karşısında CHP vardı, Doğru Yol partisinin karşısında CHP vardı, bugün de Ak Parti'nin karşısında CHP var... Görüldüğü üzere bizim safımızda veya çizgimizde bir değişiklik yok... Dün böyleydi... Bugün de böyle... aynı çizgimizde devam ediyoruz..." ifadelerini kullandı..

SOYLU AKP İÇİN NE DEMİŞTİ

2009 yılının Şubat ayında, Partisinin Balıkesir Belediye Başkan Adayı Erkan Ağabeyoğlu'nu kamuoyuna tanıtmak üzere Balıkesir'e gelen Soylu, DP İl Başkanlığı önünde toplanan vatandaşlara hitap etti. Soylu, ''Bütün Türkiye duysun ki herkes bilsin ki bugün ülkemin kanını emenlerden hesap sormazsam namerdim'' dedi.

‘YOKLUK YOKSULLUK’

Soylu, 13 aylık genel başkanlığı döneminde Türkiye'yi 2 kez dolaştığını, gezdiği yerlerde kavga siyaseti yapmadan ülkenin zenginliğini anlatmaya çalıştığını söyledi. Türkiye'nin yeni bir siyaset, yeni bir yüz ve aydınlık bir gelecek aradığını ifade eden Soylu, AK Parti'nin iktidar olmadan önce verdiği sözleri yerine getirmediğini ileri sürdü. DP Genel Başkanı Soylu, Türkiye'de her 3 kişiden birinin yoksulluk ve yolsuzluk içinde olduğunu savunarak, dünyanın ilk 20 ekonomisi içindeki Türkiye'nin dünya yolsuzluk listesinde 58. sırada yer aldığını kaydetti. İktidar ve ana muhalefet partilerinin yolsuzluk girdabı içinde olduğunu iddia eden Soylu, şöyle konuştu:

‘ÜLKEMİN KANINI EMENLERDEN HESAP SORMAZSAM NAMERDİM’


''Biz insanımızın değerleri, milliyetçilik ve cumhuriyetçilik üzerinden değil, ülkenin zenginliği üzerinden yeni bir Türkiye için siyaset yapıyoruz. Bizler zengin, gençlerinin yarınlarına umutla baktığı bir ülke, insanlarının ayrıştırılmadığı bir siyaset, lider bir Türkiye ve bu coğrafyanın her yere ışık saçmasını istiyoruz. 

Herkes bilsin ki yoksulluk taciri olanlar yoksulluğu, yolsuzluk taciri olanlar yolsuzluğu, işsizlik taciri olanlar işsizliği, yasaklar taciri olanlar yasakları engelleyemez. Herkes bilsin ki bu genç adam kavga etmeyen, üreten siyasetten yanadır. Yine bütün Türkiye duysun ki herkes bilsin ki bugün ülkemin kanını emenlerden hesap sormazsam namerdim.''

'BORÇLU DOĞUYORUZ'

Soylu, Türkiye'nin dış borcunun 220 milyar dolardan 520 milyar dolara çıkarıldığını, her çocuğun 7 bin 300 dolar borçla doğduğunu söyledi. 

KAYNAK: AA/ Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Geçer Oyun Bozuldu 'İndirim Değil Bindirim' Kırmızı Et Koruma 'Katar Tam Yol' Rüzgar Akşener 'İlgi Büyük' Yıktı Geçti 'Millet Şaşkın'