İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, "Ahmet Türk'ün terörle alakası yoktur" ifadelerini kullanan AKP'li Bülent Arınç'a tepki göstererek, "İyi polis. kötü polisi mi oynuyorlar?" ifadelerini kullandı.

ARINÇ BÖYLE NE DİYOR?

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk için, "Terörle alakası yoktur" sözleri tepkilere neden oldu. Arınç'a tepki gösteren isimlerden biri de İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk'tu.

‘İYİ POLİS KÖTÜ POLİSİ Mİ OYNUYORLAR


Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanlığı'ndaki görevini hatırlatan Koncuk, "O halde, bir anlamda, Ahmet Türk’e kefil olduğu bu sözler, sadece kendisini bağlamaz" ifadelerini kullandı.Tepkini Twitter hesabı üzerinden dile getiren İsmail Koncuk, "İyi polis. kötü polisi mi oynuyorlar? Bu şekilde Kürt vatandaşlarımızın oylarını konsolide mi etmek istiyorlar, bilinmez, ancak İç İşleri Bakanlığı, Ahmet Türk’ü, terör propagandası yapmak, teröre yardım, yataklık yapmaktan belediye başkanlığından aldığını duyurdu. Hangisi doğru?" değerlendirmesinde bulundu.İYİ Partili Koncuk'un açıklamaları şu şekilde:

‘ARINÇ AKP ADINA KONUŞUYOR’

" Bilindiği üzere Arınç Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi. Yani Cumhurbaşkanının da istişare ettiği, fikirlerine kıymet verdiği bir siyasetçi ki, 18 bin TL de maaş aldığını biliyoruz. O halde, bir anlamda, Ahmet Türk’e kefil olduğu bu sözler, sadece kendisini bağlamaz. Arınç, ”Ben sadece Ahmet Türk'ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum. Bu kişinin terörle alakası yoktur. Ahmet Türk'ün terörle alakası yoktur. Barış olsun isteyen biridir." Bir başka partili söylese, neler söylerlerdi?

‘KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE BELLİ DEĞİL’

“ Hadi bakalım! Ne diyelim? Kimin eli, kimin cebinde, belli değil! İyi polis. kötü polisi mi oynuyorlar? Bu şekilde Kürt vatandaşlarımızın oylarını konsolide mi etmek istiyorlar, bilinmez, ancak İç İşleri Bakanlığı, Ahmet Türk’ü, terör propagandası yapmak, teröre yardım, yataklık yapmaktan belediye başkanlığından aldığını duyurdu. Hangisi doğru? “

Kaynak: Yeniçağ

Su Bulanıyor: 'KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE'