Anasayfa
11 Şubat 2020 ( 6948 izlenme )

Tam Bir Suç duruyusu: 'AKP'DE SİYASİ AYAK'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuşuyor. Geçen hafta gerçekleştirdiği grup toplantısında bu haftayı işaret ederek, "FETÖ'nün siyasi ayağını açıklayacağım" diyen Kılıçdaroğlu, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

‘FETÖ’YÜ DEVLETE YERLEŞTİREN SİYASİ AYAKTIR’

* “FETÖ’nün siyasi ayağını açıklayacağım” dedim. Burada tek tek Bilal’e anlatır gibi anlatacağım. Bir terör örgütü devletin kılcal damarlarına nasıl sızar FETÖ terör örgütünü devletin tüm kılcal damarlarına kim nasıl yerleştirdi? Devletin en önemli, en mahrem birimlerine terör örgütü elemanlarını yerleştirenler FETÖ’nün siyasi ayağıdır!

FETÖ’NÜN MÜSTEŞARINI ESNAF MI TAYİN ETTİ?

* Tek yetkili olan iktidar partisi FETÖ’nün elemanlarını devletin kılcal damarlarına yerleştirirken “Ben bunların terör örgütü üyesi olduğunu bilmiyordum” diyebilir mi? “Cumhurbaşkanlığı’na bağlı bir birimin raporu, ‘FETÖ devletin bütün kılcal damarlarına sızıyor’ diyor. Bu yetkiyi ancak belirli kişiler ve kurumlar kullanabilir. Esnaf, devlete FETÖ’nün müsteşarını tayin edebilir mi?

FETÖ’YE KARŞI MÜCADELE KARARLARINI ERDOĞAN UYGULAMADI

* FETÖ’nün faaliyetleri izleniyor muydu? Evet izleniyordu, eskiden beri izleniyordu. Gülen hareketinin CIA ilişkileri MİT tarafından raporlanmıştı 1991 yılında. 24 Ağustos 2004 tarihinde bir karar alındı MGK’da. O dönem başbakan Erdoğan’dı. Gülen hareketinin tehlikeli olduğunu hükümete bildirdiler. Peki ne yaptılar? MGK’da alınan Gülen kararı Bakanlar Kurulu’nda imzaya açılmadı, hiçbir işlem yapılmadı. Kimseye haber verilmedi. Tüm riski hükümet adına Erdoğan üstlendi. Peki, FETÖ’nün siyasi ayağı kim?

ERDOĞAN BOP EŞ BAŞKANIDIR

* FETÖ’nün tehlikeli olabileceğini içeren MGK kararı dönemin başbakanı tarafından rafa kaldırıldı. Bu kişi aynı zamanda BOP Eş Başkanı’dır. MGK karar alıyor Gülen hareketi tehlikelidir diye. Derhal içerideki ve dışarıdaki faaliyetleri ile ilgili gerekli önlemleri alın diyor. Kime diyor? Dönemin hükümetine. Kararın altında da imzası var dönemin Başbakanı Erdoğan’ın.

DEVLETİ FETÖ’YE TESLİM EDEN KİŞİ ERDOĞAN’DIR

* Erdoğan, 2016 yılında “FETÖ ile bir ortak yanımız vardı. Aynı menzile farklı yollardan giden bir yapı olarak ördük. Bambaşka niyetlerinin, sinsi planlarının olduğunu görmedik” diyor. Yalan söylüyor! Çünkü 2014 yılında Milli Güvenlik Kurulu söyledi sana.

‘DEVLETİ FETÖ’YE TESLİM EDEN ERDOĞAN’DIR

* 15 Temmuz’da şehit olanlar adına soruyorum, 15 Temmuz’da gazi olanlar adına soruyorum, Vicdanı olanlar adına soruyorum, Bu memleketi sevenler adına soruyorum, FETÖ’nün siyasi ayağı kim? FETÖ’nün önünü açan siyasi otorite FETÖ’nün siyasi ayağıdır. Devleti FETÖ’ye teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır.”

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akşener: 'HADİ BUYUR SAYIN ERDOĞAN' GALATASARAY'ın duyurusu İSTANBUL'A DÜŞTÜ!.. Rapor açıklandı!.. '2019'da SİBER HEDEF' Çok Ağır: 'Yeni Şafak Yazarı Aldı Başını Gidiyor'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
AKP Durmuyor... YSK'DAN TIK YOK!..