Tam Gaz Tornistan 'Arınç Döndü'

11488 izlenme 20 Ağustos 2022
Reklamlar
AKP’nin simgesel siyasi figürlerinden biri olan ve bir süredir iktidar partisine yönelik eleştirileri ile dikkat çeken Bülent Arınç’tan yine çok tartışılacak bir hareket geldi.

AKP’YE OY İSTEDİ
Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Toplu Açılış Töreni’nde yapacağı konuşma öncesi Manisalılara seslendi ve konuşmasında Erdoğan’a ve AKP’ye oy istedi. Arınç mitingde şöyle konuştu:

‘AKP GÖNÜLLÜSÜYÜM’

"Cumhurbaşkanımız çok önemli açıklamalar yapacak. Biz de onun daveti üzerine geldik. Belki birçok genç arkadaşlarımız tanımayabilir. Birkaç kelime ile Bülent Arınç'ın Manisa için ne ifade ettiğini anlatmak isterim. Ben beş dönem milletvekilliği yaptım, dört dönemi Manisa'dan oldu. Manisalılar beni milletvekili yaptı, Meclis başkanı yaptı, başbakan yardımcısı yaptı. Beş senedir de aktif siyasetten ayrıldım Ak Parti'nin gönüllü bir temsilcisi olarak huzurlarınızdayım.”

‘AKP’YE SAHİP ÇIKIN’
“ Bugüne kadar nasıl Ak Partiye sahip çıktıysanız, bu hizmetlerin içinde nasıl emeğiniz geçtiyse bundan sonra da aynı vefayla, aynı sadakatle Sayın Cumhurbaşkanımızın ve onun partisinin liderliğinde bu yapılan hizmetlerin hepsine topluca sahip çıkmamız. Manisa vefalıdır. Bana gösterdiği vefanın on mislini Sayın Cumhurbaşkanımıza da onun partisine de gösterecektir."

KRAL ÇIPLAK DEMİŞTİ
TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, “Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden” başlıklı toplantıya AK Partili hükümet yetkililerinin katılmamasına tepki göstermişti. Arınç, "Kral çıplak demenin, zamanıdır" demişti. Arınç'ın bu ifadeleri Erdoğan'a karşı söylenmiş sözler olarak algılanmış ve kamuoyunda da o dönem çok büyük yankı uyandırmıştı.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Köprüler Atıldı 'Numara Yapmayın' Müjde Müjde 'O Geliyor' TEK Cümle 'Ankara Sallanıyor' 'İstanbul Sallandı'