Tarakçı: 'ÇOK AÇIK NET SÖYLÜYORUM, GÖRÜŞTÜLER'

4903 izlenme12 Mayıs 2019
Reklamlar
Akit TV yorumcusu Ali Tarakçı, MİT Başkanı Hakan Fidan'ın bebek katili Abdullah Öcalan ile geçtiğimiz Cuma günü görüştüğünü iddia etti.

Gazeteci Ali Tarakçı, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan’ın geçtiğimiz Cuma günü bebek katili Abdullah Öcalan’la görüştüğünü iddia etti.Tarakçı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin  “Abdullah Öcalan avukatlarıyla görüşsün” açıklamasını da hatırlatarak, “Değişiyor herkes, başka bir şey kırılıyor” ifadelerini kullandı.

'ÇOK AÇIK NET SÖYLÜYORUM'

Gazeteci Çağlar Cilara’nın Onuncu Köy programına konuk olan Ali Tarakçı, “Hakan Fidan, Cuma günü Abdullah Öcalan’la görüşüyordu, çok açık net söylüyorum” dedi. Tarakçı sözlerine şöyle devam etti:

'YENİ BİR OYUN'

“Yeni bir çözüm sürecinden çok daha farklı. Suriye üzerinden bakmak gerekiyor. Suriye’de yeni bir politika kurulacak. Bugün ABD’nin Dışişlerindeki en önemli yetkilisi dedi ki bölgeye yeni bir güç geliyor. Kim bilmiyoruz.” 

HDP: ‘MUHATAP ÖCALAN’

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin Diyarbakır İl Kongresi’nde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. “Barışın bir muhatabı var, barışın muhatabını yok sayarak Kürt meselesini çözemezsiniz. Barışın muhatabını yok sayarak bu ülkeyi içinde bulunduğu cendereden çıkaramazsınız” diyen Temelli şöyle devam etti:

‘ÇÖZÜMÜN MUHATABI ÖCALAN’

“Bu ülkede barış istiyorsanız, demokratik bir yaşam istiyorsanız Kürt meselesini çözüme kavuşturmalısınız. Bu meselenin muhatabı da Sayın Öcalan’dır, o yüzden de bu tecrit kalkmalıdır. Kalkmazsa tüm ülke tecride mahkum olur. Nitekim öyle de olmuştur. Artık bu hukuksuzluğa son verme zamanıdır. Avukatları ve ailesi düzenli olarak Sayın Öcalan’la görüşmelidir. Bu yasal bir taleptir.” Diyerek bebek katilini adres gösterdi.

Kaynak: Sputnik News/ Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Karantina VAR' dedi... 'Başka Uçak YOK' dedi: 'İRAN'DAN UÇAK İNDİ' Düğmeye basıldı!.. 'NET 2.200 TL' Taha Akyol'un İDDİASI ANKARA'YA DÜŞTÜ!.. Kayserispor'a YENİ İSİM GELİYOR...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Sakarya'dan İzmir'e... 'BÜYÜK TAARRUZ'UN BİLİNMEYENİ'