Partisinin MYK toplantısı sonrasında basın açıklaması yapan CHP Parti Sözcüsü Öztrak, Ziraat Bankasının futbol kulüplerinin borçlarını yüklenmesini eleştirdi ve ‘Tarlasını ekemeyen çiftçilerimiz varken, esnaf kan ağlarken çiftçinin bankasını kullanıp futbol kulüplerini kurtarmak nasıl bir vicdandır? Ziraat Bankası bir kamu bankasıdır, çiftçi için kurulmuştur.’ Dedi.

‘BORÇ ALDILAR, HAR VURUP HARMAN SAVURDULAR’

‘Bu kifayetsiz Saray mensupları elin oğlundan aldığı borçları har vurup harman savurdu, şimdi bunun bedelini milletimiz ödüyor. Bu durum kanınıza dokunmuyor mu?" diyerek eleştirilerini sürdüren CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, partisinin MYK toplantısı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Faik Öztrak'ın açıklamalarından satır başları:

‘VATANDAŞIN GERÇEK GÜNDEMİNİ KARARTIYORLAR’

“Saray sakinlerinin tek bir önceliği var o da keyiflerini dokunulmasın istiyorlar. Milletimizin derdi ödenemeyen faturalan, borçlar, dolmayan pazar fileleri, çalınan hayaller... Saray ve onun medyası milletin gerçek gündemini karartmaya çalışıyor. Saray medyası 90 yıl öncesinin ihracat rakamlarıyla bugünü mukayese edip zafer naraları atıyor. Bu çamur medyasının ülkenin tarihiyle olan sorunları manşetlere yansıyor.”

‘ZİRAAT ÇİFTÇİNİN BORÇLARINA ÇÖZÜM BULMAK YERİNE NASIL FUTBOLA GİDER’

"Tarlasını ekemeyen çiftçilerimiz varken, esnaf kan ağlarken çiftçinin bankasını kullanıp futbol kulüplerini kurtarmak nasıl bir vicdandır? Ziraat Bankası bir kamu bankasıdır, çiftçi için kurulmuştur. Kulüplerin hisseleri bu haberle tavan yaparken vatandaşın hakkı buralara harcanıyor. Bu operasyonu Ziraat Bankası üzerinden yapmaya kim karar verdi? Cevap belli. Çiftçilerimize soruyorum: Senin ürününün değerini gümrüksüz ithalatla düşürüp seni fiyat ve maliyet arasında ezenlerden, hakettiğin desteği sana vermeyenlerden, senin borcunu silmek yerine futbol kulüplerine borç verenlerden memnun musun?”

‘SARAY DAMADININ BEDELİ BİZE AĞIR OLACAK’

"Ekonomiyi yönetmeyi bilmeyen sarayın damadının elinde ödeyeceğimiz fatura her gün biraz daha ağırlaşacak. Ekonomi sert viraja girerken damat bir ayağımız gazda bir ayağımız frende diyor. Bu acemi şoförlerle ekonominin doğru yolda olması imkansızdır.”

‘İTHALATÇI OLDULAR, BORCA BATIRDILAR’

“Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu ülkeyi kuranların tek bir önceliği vardı o da bu ülkenin siyasi ve ekonomik bağımsızlığı. İhracatla övünenlerin ağzını bıçak açmıyor sıra ithalata gelince. Biz bunlara defalarca "böyle dış açık verirseniz ülke borca batar" dedik, dinlemediler... Neden önce ABD Başkanı'na kafa tutar gibi yapıp sonra 24 saatte papazı Oval Ofis'e gönderip ülkemizi ABD'ye seçim malzemesi yaptılar?”

Tarihi çıkış!.. BU NASIL VİCDAN, KANINIZA DOKUNMUYOR MU'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ekonomide Türkiye'yi NE BEKLİYOR?