Tarihi İtiraf 'Akşener Kazanmıştı, İptal Ettirdik'

123441 izlenme 06 Ağustos 2020
Reklamlar
MHP'den ihraç edilen Cemal Enginyurt, Bahçeli’Nin Akşener’e yaptığı çağrı üzerine çok önemli açıklamalarda bulundu. Enginyurt ‘Meral Akşener 19 Haziran'da kongreyi 715 imzayla kazandığında ben mahkemeye verdim Milliyetçi Hareket Partisi'ni ve ben iptal ettirdim kazandıkları kongreyi. Ben iptal ettirdim; kazanmıştı. Kazandıkları kongreyi iptal ettirdik" tarihi bir i,tir4afta da bulundu.

HEM İTİRAF HEM PİŞMANLIK
Fındık rekoltesiyle ilgili yaptığı son açıklamayla MHP tarafından partisinden ihraç edilen Cemal Enginyurt Hadi Özışık'ın Youtube kanalına konuk oldu. Burada çarpıcı açıklamalarda bulunan Enginyurt, Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'a çok sert sözlerle yüklenirken MHP'de Meral Akşener'in kazandığı kongreyi de kendisinin iptal ettirdiğini itiraf etti. 

‘MADEM AKŞENER’İ ÇAĞIRACAKTINIZ, SİLAHLAR NİYE PATLADI O ZAMAN’
MHP lideri Devlet Bahçeli'nin geçtiğimiz gün İYİ Parti lideri Meral Akşener'e yönelik yaptığı "eve dön" çağrısını da değinen Enginyurt, "Bu çağrıyı doğru bulmadım. O zaman ben bu kadar mücadeleyi niye yaptım. Silahlar patladı, yumruklar konuştu, hakaretler havada uçuştu" dedi. Cemal Enginyurt'un sözlerinden satır başları şöyle: 

‘KAZANDIKLARI KONGREYİ İPTAL ETTİRDİK’
“Ben şimdi düşünüyorum. İYİ Partili arkadaşlara ben niye küfür ettim diyorum kendi kendime. İnanın çok üzülüyorum. Benim Müsavat Dervişoğlu ile Koray Aydın'la ne problemim vardı o zaman. Benim Meral Akşener'le arsa davam mı kan davam mı vardı? Meral Akşener 19 Haziran'da kongreyi 715 imzayla kazandığında ben mahkemeye verdim Milliyetçi Hareket Partisi'ni ve ben iptal ettirdim kazandıkları kongreyi. Ben iptal ettirdim; kazanmıştı. Kazandıkları kongreyi iptal ettirdik. "

‘BANA İFTİRA ATTILAR’
“En son Halil İbrahim Oral'la ki adamla milletvekilliği yaptık. Benim abim yaşında adamdı. Ağza alınmayacak küfürler ettim. O küfürleri ederken birileri şerefsizce Allah'a küfrettiğimi söyledi; onları da Allah'a havale ediyorum. Allah'a küfreden namussuz şerefsizdir. Allah'a küfretmediğim halde etti diyen de namussuz şerefsizdir.”

‘BİZİ NEDEN KÖYÜN DELİSİ YAPTINIZ'
“Bakın MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın... Biz yönetime adam yazarken şu İYİ Parti'yi paylaşmış, şu Meral Akşener'le resim paylaşmış diye yönetime yazdığımız adamları almıyordu bir dönem. Şimdi aynı Semih Yalçın, Meral Akşener'i karşılayan Meral Akşener'e konvoy yapan, Meral Akşener'in bayrağını asanları partiye il başkanı yapıyor, ilçe başkanı yapıyor... O zaman derdiniz neydi kardeşim? Bizi mi milletle kötü ettiniz? Bizi mi millete saldırtıp köyün delisi yaptınız bizi”

Kaynak: Ajanslar/ Gunboyu

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan 'ADAYIM O' dedi... 'YALOVA AKP KARIŞTI' Davutoğlu Paylaştı 'Bakan'a Kapak' 'Alo Corona Geliyor' Katar 'Nerdeen Nereye'