Tarihi kanıt!.. 'Erdoğan ve İlker Başbuğ neden yan yana geldi'

4126 izlenme 16 Kasım 2018
Reklamlar
Sarızeybek: "PKK'ya Müdahale Etmiyorsanız, İşbirliği Yapıyorsunuz"

2011 yılında YALOVA'da düzenlenen konferansta konuşan Emekli Albay ve Yazar Erdal Sarızeybek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'i PKK terör örgütü konusundaki tutumları dolayısıyla eleştirdi. Sarızeybek, "PKK'nın İsviçre'deki parasını, bu paranın silah ve cephane olarak beni şehit ettiğini biliyorsa, onu da engelleyemiyorsa benim katilim bunlardır" dedi.

Emekli Albay Erdal Sarızeybek, Yalova Belediyesi'nin düzenlediği 'Açılımlar ve Türkiye' konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda düzenlenen konferansı Yalova'nın DP'li Belediye Başkanı Yakup Koçal ile çok sayıda kişi izledi.

BAŞBAKAN VE GENELKURMAY BAŞKANI YAN YANA

Sarızeybek, yaptığı sunumda izleyicilere, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Genel Kurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile Şemdinli'de siper almış durumda çekilen fotoğraf karesini gösterdi. Sarızeybek, kimseye iftira atmadıklarını belirterek, şöyle dedi:

‘BAŞBAKAN TERÖRİSTLERİN YERİNİ BİLİYOR’

"İşte belgesi burada. İşte Başbakan Erdoğan, işte Orgeneral Başbuğ. Bu resim Şemdinli'de çekildi. Teröristler 11 askerimizi şehit etti. Askerimizi şehit ettiler, yine Irak'a gittiler. 1 gün sonra benim başbakanım oraya gitti. Ama bu medya yok mu bu medya. Dediler 'Başbakan çömelir mi çömelmez mi?' Bunun üzerinden tartışma yaptı Türkiye. Aslında mesele o değil. Mesele, başbakan ve genelkurmay başkanı eğilmiş. Niye eğilmiş? Çünkü karşıda terörist var. Ayakta dursalar belki vuracaklardı. Bu bize neyi anlatıyor? Başbakan buradan bakıyor ve teröristi görüyor. Teröristler orada.”

HAREKAT YAPILMASI LAZIM AMA…’

“ Başbakanın ne yapması lazım? Genelkurmay başkanına, 'Al o tezkereyi hemen harek?t yap ve bu teröristleri yok et' demesi lazım. Demiyor. Başbakan bu fotoğraftan sonra Antalya'ya gitti. Tatil yaptı ve uyudu. Ama benim evlatlarım Şemdinli'de uyuyamıyor. Çünkü karşısında terörist var. Bir gün gelecek yine vuracak. Buna can dayanır mı? Irak'tan terörist gelsin ve sizi şehit etsin diye bekliyorsunuz. Başbakan bunu görüyor ve müdahale etmiyor."

TERÖRÜN PARA KASALARINA MÜDAHALE EDİLMİYOR

Erdal Sarızeybek, 'Siyaset Meydanı' programına çıkarak "PKK'nın parası 1 milyar dolar" dediğini, bu paranın silah ve cephaneye gittiğini, vatan evlatlarını şehit ettiğini söylediğini anlatırken, "Allah aşkına şu paraya el koyun hiç değilse silah ve cephane alamasın" diye konuştuğunu, ertesi gün Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'in danışmanının kendisini arayarak, "Albayım akşam sizi dinledik, PKK'nın kasasını İsviçre'de bulamadık. Banka hesap numarasını biliyorsanız söyleyin" dediğini söyledi.

Sarızeybek, "Ankara'daki siyaset olarak bunlar, İsviçre'deki parayı biliyorsa, bu paranın silah ve cephane olarak beni şehit ettiğini biliyorsa, onu da engelleyemiyorsa benim katilim bunlardır. Bu kadar açık ve nettir. İşte başbakan, o da teröristlerin yerini biliyor. Kasalarını bilmenize, onları görmenize rağmen müdahale etmiyorsanız, siz onlarla işbirliği yapıyorsunuz demektir. Suçtur suç" diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özdağ Konuştu 'Alçı Uçtu' Genelkurmay 'Erdoğan-ABD' Zarrab 'Film Başlıyor' Genelkurmay 'Özal - ABD'